iPhone 8 Plus, Kutusundan Kasası Ayrık Bir şekilde Çıktı!

iPhone 8 Plus ile ilgili çok farklı bir haber daha geldi. iPhone 8 Plus kutusundan kasası ayrık bir şekilde çıktı.
29 Eylül 2017 22:33
iPhone 8 Plus, Kutusundan Kasası Ayrık Bir şekilde Çıktı!
Eğer iPhone 8 Plus yerine iPhone X'i beklemeye karar verdiyseniz, en doğru kararı vermiş olabilirsiniz. Çünkü iPhone 8 Plus'ta ekran panelinin kasadan ayrılmasına dair bir problem var.
 
İki farklı olay yaşandı
 
9to5Mac'e göre şimdiye kadar bu olay iki kere yaşandı. Birincisi Tayvan'da gerçekleşti. Wu isimli bir tüketici telefon sözleşmesini yeniledikten sonra, 64 GB'lık roze altın renginde iPhone 8 Plus almış. Cihaz beş gün kullanıldıktan sonra orijinal şarj kablosu ve adaptörüyle şarj olurken, ekran paneli gövdeden ayrılmış. Bu durumdan sonra telefon operatör tarafından geri alınıyor ve araştırma için Apple'a gönderiliyor.
 
Diğer olay ise Japonya'da yaşandı. Fakat bu vakada iPhone 8 Plus, daha kutu içindeyken ekranı gövdeden ayrılmış halde çıktı. Magokoro0511 nickli Twitter kullanıcısı iPhone 8 Plus'ın fotoğraflarını paylaştı.
 
 
Peki neden olabilir?
 
Amerika'da satılan iPhone 8 Plus'larda şu ana kadar bu problem görülmedi. Japonya ve Tayvan'daki modellerde olan sorunun pilden olmayabileceği öne sürülüyor. Nedenler arasında telefonun parçalarını bir arada tutmak için kullanılan yapışkan ve vidalar olabilir. Belki sıcaklıktan dolayı gevşeme yaşanıyor ve panel yerinden çıkıyor.
 
 
Söz konusu durumun belirli bir partiye mi özel olduğu veya geniş kapsamlı mı olduğu bilinmiyor. Apple nedeni bulmak için araştırmalara başlamış durumda.
 
teknokulis
413087
Bu haberler ilginizi çekebilir