iPhone 8 Eylül Ayına Yetişmeyecek Görünüyor!

Apple'ın merakla beklenen yeni amiral gemisi iPhone 8'i bekleyenlere kötü haber. Yeni gelen bilgilere göre iPhone 8 Eylül ayına yetişmeyecek. İşte haberin detayları...
27 Temmuz 2017 10:39
iPhone 8 Eylül Ayına Yetişmeyecek Görünüyor!
iPhone 8’in gecikeceği ile ilgili daha önce de birçok analist raporu yayınlamıştı. Bu raporlar en geç Kasım ayında piyasaya sürüleceği yönündeydi. Mac Otakara ise bu yılın sonuna kadar gecikme yaşanabileceğini öne sürüyor. Mac Otakara raporunda, iPhone 8’in tek renk olacağını bildiriyor.
 
iPhone 8, 2018 yılına kalabilir!
 
Mac Otakara, tedarik zinciri kaynaklarından ve çeşitli aksesuar üreticilerinden aldığı bilgiye göre üretimde yaşanan sıkıntılardan dolayı iPhone 8’in 2018 yılının ilk çeyreğine kadar satışa çıkmasının zor olduğunu iddia ediyor. Site, diğer analistlerin belirttiği gibi Kasım ayında satışa çıksa bile şatısın çok sınırlı sayıda olacağını belirtiyor.
 
 
 
 
Güvenilir analist Ming-Chi Kuo, iPhone 8’in sınırlı renk seçeneği ile geleceğini iddia etmişti. Mac Otakara sitesinin kaynaklarından gelen bilgilere göre iPhone 8 sadece siyah renk olacak. Üretim zorluklarından dolayı beyaz rengin olmayacağı belirtiliyor. Daha önceki raporlarda bahsedilen ayna rengi benzeri bir renkten yeni raporda hiç bahsedilmiyor.
 
Son dönemde Touch ID’nin iPhone 8’de normalden daha büyük olan güç tuşuna entegre edileceği iddia edilmişti. Ancak Mac Otakara’ya göre Touch ID, için ek sensörler veya parçalar olmadan çalışmayacağı için böyle bir şey mümkün değil. Site, Touch ID’nin ekran altına yerleştirilme olasılığının da düşük olduğunu söylüyor. Mac Otakara, iPhone 8’de yer alacak olan iris sönsörlerini gösteren bir görsel de paylaştı.
 
 
 
 
Mac Otakara sitesi iPhone 8’in gecikeceğini düşünürken Foxconn’daki kaynağının sızdırdığı bilgileri paylaşan Benjamin Geskin de fabrikada üç yeni iPhone üretiminin başladığını söylüyor. Ona göre yeni iPhone’lar gecikmeyecek. Geskin, iPhone 8’in son testlerinde ekrana entegre bir Touch ID kullanıldığını söylüyor. iPhone 8 ile ilgili bu iddialardan hangisinin doğru olduğunu bekleyip göreceğiz.
 
shiftdelete
156452
Bu haberler ilginizi çekebilir