iPhone 7 Dual Kamerayla Gelebilir!

Apple kulislerinde iPhone 6s için yapılan dedikodular bitmeden, iPhone 7 sızıntıları gelmeye başladı. Son gelen iddia ise çok ilginç. iPhone 7 dual kamera ile gelebilir! Detaylar bu haberde...
26 Haziran 2015 23:14
iPhone 7 Dual Kamerayla Gelebilir!
Apple’ın yeni iPhone 6S modeli için olmasa da, daha sonraki modeli iPhone 7 için büyük çalışmalar içerisinde olduğu dillendirilmeye başlandı! Bu çalışmalar ise, iPhone 7 için tamamen farklı bir kamera yapısını Apple’ın, kullanıcılara sunmak istediği şeklinde değerlendiriliyor.
 
 
Apple’ın gerek iPhone ile mobil cihaz tarafına gerekse de diğer cihazlarıyla farklı kategorilere getirdiği yeniliklerin yanı sıra var olanı verimli kullanmanın yolunu kullanıcılarına sunması, tüm kesimler tarafından takdir ediliyor. Buna ek olarak Apple, kimi zaman kapalı kapılar ardında farklı projeler üzerinde çalışarak, ortaya farklı deneyim sunan ürünler koyma yoluna gidebiliyor. Son gelen bilgiler ise Apple’ın uzun vadede yenilikçi çalışmalar üzerinde yoğunlaştığını gösteriyor.
 
Apple, çift lensli iPhone kamerası geliştiriyor!
 
Xiaru Wen tarafından öne sürülen bilgilere göre Apple, iPhone 7 modeliyle 2016 yılında gerek yazılımı ile gerekse de çift lensli yapısı ile tamamen yenilenmiş bir mobil kamera sistemi ortaya koyacak. Üstelik bu çalışmaların dumanı üstünde seviyesinde olmadığı, yaklaşık 3 yıldır üzerinde çalışıldığı ve test için pişmek üzere olduğu vurgulanıyor.
 
Yapılan öngörülere dayanarak çift lens yapılı Apple’ın bu yepyeni kamera sistemi ile Google’ın son olarak destek sunmaya başladığı 3D fotoğraflar ve gözlüğe ihtiyaç duymadan oynatılabilen 3D videolar kayıt etmenin mümkün olacağı tahmin edilebilir.

Aslında bilindiği gibi uzun zaman önce HTC tarafından benzer bir çift kamera sistemine sahip akıllı cihaz piyasada yer bulmuştu. Ancak iPhone 7 için iddia edilen sistem çok daha farklı olarak izah ediliyor. Zira Apple, başta yazılım olmak üzere bileşen bazında büyük özelleştirmelerle birlikte bir kamera sistemi hazırlıyor.
 
Genel anlamda mobil dünya alanında dâhili kamera sistemlerinin sadece megapiksel yarışından ibaret gelişim gösterdiği düşünüldüğünde, bu denli radikal bir gelişmenin Apple tarafından, iPhone 7 ile 2016 yılında ortaya çıkabileceği ihtimali çokta yadırganacak cinsten değil. Zira Apple, bu tarz radikal yenilikler ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi ve yenilik getirdiği teknoloji kanadına yön vermeyi seven bir firma imajına sahip.
 
Anlaşılan o ki bizleri 2016 yılıyla, akıllı cihazların yenilik bazında sakin geçtiği tartışılan içinde bulunduğumuz şu yıllardan sonra, başta Apple’dan olmak üzere birçok firmadan sürpriz gelişmeler karşılayacak.
shiftdelete
348340
Bu haberler ilginizi çekebilir