iPhone 6s'ten Sızıntılar Gelmeye Başladı

Apple’ın merakla beklenen cihazı iPhone 6s’ten sızıntılar gelmeye başladı. Apple, iPhone 6s’te donanımsal bazı değişiklikler yapabilir.
05 Mart 2015 22:38
iPhone 6sten Sızıntılar Gelmeye Başladı
iPhone kullanıcılarının büyük bir bölümü yıllardır daha geniş ekranlı bir iPhone bekliyordu. Apple da geçtiğimiz yıl bu beklentileri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cihazları ile yeterince karşılamıştı. Güçlü bir donanıma sahip olan bu cihazlarda tek eksik “RAM” olarak görünüyordu.
 
 
iOS 8’in agresif RAM kullanması yeni nesil iPhone’larda bu eksikliği iyice ortaya çıkardı. Bu durumun farkında olan Apple, iPad Air 2 cihazında sürpriz bir şekilde 2 GB RAM’e yer vererek cihazını daha güçlü kıldı.
 
iPhone’un RAM’inden şikayetçi olan kullanıcılar için bugün sevindirici bir haber geldi. 2015 yılının sonlarına doğru tanıtılması beklenen iPhone 6s için ilk sızıntı patlak verdi. Sızıntıya göre iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta 2 GB RAM bulunacak. Bu sayede iOS 8’in gücü tamamen ortaya koyulacak. 
 
 
Sızıntıya göre ayrıca yeni nesil iPhone’lar Apple SIM ile gelecek. Peki, nedir bu Apple SIM? iPad Air 2 ile Apple SIM özelliği, kullanıcılara sim kartı değiştirmeden operatör değiştirme imkanı sağlıyor. Apple’ın bu özelliğe iPhone 6s ve iPhone 6s Plus cihazında da yer vereceği söyleniyor.
 
 
Apple’ın olası RAM yükseltme hamlesini, iOS 9 ile gelecek olan yenilikler için cihazın daha stabil ve hızlı çalışmasını sağlamak istediğine bağlıyoruz. Bakalım önümüzdeki aylarda iPhone 6s ve iPhone 6s Plus hakkında yeni sızıntılar gelmeye devam edecek mi?
shiftdelete
829705
Bu haberler ilginizi çekebilir