iPhone 6s'in Kamera Detayları Belli Oldu

9 Eylül tarihinde tanıtılacak Apple iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın kamera detayları belli oldu. İşte son gelen haberler...
28 Ağustos 2015 12:21
iPhone 6sin Kamera Detayları Belli Oldu
Apple, 9 Eylül'de düzenleceği tanıtım etkinliğiyle iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ı tanıtacak. Bu sırada da iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın kamera özelliklerine dair bilgiler de gelmeye devam ediyor. İşte en son gelen bilgilerle birlikte iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın kamera detayları!
 
 
Apple, kamerada iPhone 6s ile devrim yapacak!
 
Kamera çözünürlüğündeki son değişikliği, iPhone 4s kamerasını 8 megapiksel yaparak gerçekleştiren Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile birlikte 12 megapiksel çözünürlüğe sahip kamerayı kullanıcılarının beğenise sunacak. Daha iyi bir çekim keyfi yaşatacak bu çözünürlük sayesinde, görüntüler büyük ekranlarda daha kaliteli de görüntülenebilecek.
 
iPhone 6s'in FaceTime'ı gelişiyor!
 
Apple, kullanıcıların "Selfie" ile birlikte ön kameraya karşı olan ilgisinin de artmasıyla birlikte, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın FaceTime(ön kamera)'ında bazı önemli donanımsal ve yazılımsal iyileştirmeler yapacak.
 
 
Apple'ın, FaceTime'da ışığın yetersiz olduğu zaman kullanacağı aydınlatma yöntemi tartışma konusu oldu. Sektör gözlemcileri, "Apple, FaceTime'da LED flaş kullanacak" diyorlar. Ancak bazı kaynaklar Apple'ın, Snapchat'teki gibi beyaz bir ekran kullanarak, düşük ışıkta iyi bir çekim konforu sunacağını söylüyorlar. 
 
Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın FaceTime'ı için; 720p video kayıt, panorama ve yavaş çekim özelliklerini iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın ön kamerasına ekleyecek. Bu özelliklerle birlikte iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, yüksek kalitede Selfie ve video görüşmeleri için imkan sağlayacak.
 
iSight'a 4K video kayıt desteği geliyor!
 
 
Merakla beklenen 4K video kayıt özelliğiyle ilgili bilgiler de geldi. Buna göre Apple, rakiplerinin geçtiğimiz yıllarda modellerinde kullanmaya başladığı 4K çözünürlükte video çekim desteğini iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın iSight(arka kamera)'ı ile kullanıcılarına sunacak. A9 işlemciyle birlikte gelecek olan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, bu donanımı sayesinde de daha yüksek kalite ve çözünürlükte çekimi kusursuzca yapabilecek.
 
Gelen son bilgilere baktığımızda Apple'ın, iPhone kullanıcılarının merakla beklediği kamera özelliklerini bu sene iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile kullanıcılarına sunacağını görüyoruz. Bakalım Apple'ın, 9 Eylül'de gerçekleştireceği tanıtım etkinliğinde daha ne gibi yenilikler göreceğiz?
shiftdelete
701667
Bu haberler ilginizi çekebilir