iPhone 6s'in Çizimleri Sızdırıldı

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone 6s modelinin teknik çizimleri sızdırıldı. iPhone 6s'in tasarımının nasıl olacağını gösteren görsel haberimizde!
06 Temmuz 2015 14:27
iPhone 6sin Çizimleri Sızdırıldı
iPhone 6s hakkında neredeyse her gün yeni bir sızıntı gelmeye devam ediyor. Daha önce anakartı ve 300/50 mbps hızlı Qualcomm LTE yongası sızan iPhone 6s'in şimdi de teknik çizimleri ortaya çıktı.
 
 
iPhone 6s modeline ait olduğu söylenen teknik çizimler, cihazın boyutları hakkında ilk kez bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Bildiğiniz gibi iPhone 6 modeli 6.9mm kalınlığında. Ancak bu kalınlığın iPhone 6s ile artacağı ortaya çıktı. iPhone 6s teknik çizimleri cihazın 138 x 67 x 7.10 mm boyutlarında olacağına işaret ediyor. Peki, iPhone 6s neden daha kalın olacak?
 
Boyutları Force Touch ve Kamera Etkiliyor
 
Force Touch'ın mekanizmasından olayı iPhone 6s'in kalınlığının doğal olarak artması ve 7.10 mm kalınlığında olması bekleniyor.
 
Kalınlıkla ilgili bir diğer tahmin ise iPhone 6s modelinin 12 Megapiksel kamera çözünürlüğüne sahip olacağı ve kamera sensörünün kasada daha fazla yer kaplayacağı için bu 0.2mm farkın olacağı söyleniyor.
 
Sızıntılar doğrultusunda Apple'ın her "s" serisinde olduğu gibi iPhone 6s modelinde de tasarımsal açıdan yeniliğe gitmeyeceğini söyleyebiliriz. Bakalım bu sızıntılar doğru çıkacak mı? yoksa Apple "s" serisindeki sadece hız ve yeni özellik ekleme politikasını iPhone 6s modeli ile değiştirip yeni bir tasarım ile karşımıza çıkacak mı?
 
shiftdelete
115913
Bu haberler ilginizi çekebilir