iPhone 6s’i Su Geçirmez Yapacak Teknoloji

iPhone 6s’i su geçirmez yapacak teknoloji! Apple, suya karşı dayanıklı ürünler üretmesini sağlayacak bir teknoloji için patent başvurusu yaptı. Suya dayanıklı iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPad Air haberleri duymamız çok yakın...
05 Mart 2015 22:38
iPhone 6si Su Geçirmez Yapacak Teknoloji
Teknoloji dünyası, neredeyse her hafta yeni bir Apple patenti ile karşılaşıyor. Geçtiğimiz haftalarda parmak izi okuyuculu bir ekran teknolojisi patentlediği ortaya çıkan Apple, şimdi de iPhone üretim sürecini değiştirebilecek bir buluşu sertifika altına almak istiyor. Apple’ın en yeni patenti, su geçirmez Xperia Android akıllı telefonlarıyla gönüllerde taht kıran Sony Mobile’ın küplere binmesine neden olabilir.
 
 
Tim Cook’un yönetimindeki Apple’ın su geçirmez iPhone ve iPad modelleri üretmek istediğini ispatlayan bu patent, akıllı telefon gövdelerinin birleşim noktalarını muhafaza altına alan özel bir conta sistemini içeriyor. Geçtiğimiz yıl ilk su geçirmez akıllı telefonunu üreten Samsung, iPhone’un bu yetenekten mahrum kalışı ile dalga geçmekten geri kalmamıştı. Eğer iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın IP68 sertifikasına sahip olduğu ortaya çıkarsa, IP derecelendirmesi taşımayan Galaxy S6 ve S6 Edge’in satışları büyük ölçüde baltalanabilir.
 
technolabs
268078
Bu haberler ilginizi çekebilir