iPhone 6s, Samsung İşlemci Kullanacak

Apple'ın hummalı bir çalışma sonucu geliştirdiği ve bu sene satışa çıkmasını beklediğimiz yeni akıllı telefonu iPhone 6s, yine Samsung işlemci kullanacak.
20 Temmuz 2015 17:19
iPhone 6s, Samsung İşlemci Kullanacak
Apple ile Samsung arasında yıllardır süren patent davaları teknoloji dünyasını az çok takip eden herkesin malumudur. Hep didişirken görmeye alıştığımız bu iki teknoloji devi, her şeye rağmen ılımlı ticari ilişkilerini de sürdürüyorlar.
 
 
Yıllardır Apple için işlemci ve parça tedarik eden Samsung, iki firma arasındaki atışmalara rağmen profesyonelliği de elden bırakmıyor.
 
A9 İşlemcilerinde Samsung İmzası
 
Ortaya çıkan son detaylara göre, Apple'ın bu sene içerisinde piyasaya süreceği yeni telefon modeli iPhone 6s'te de Samsung imzası bulunacak. Apple'ın, iPhone 6s'te kullanmayı planladığı A9 işlemcilerinin büyük bir kısmının Samsung tarafından üretileceği ortaya çıktı.
 
 
Apple'ın ilk etapta işlemci tarafı için TSMC ile anlaşacağı iddia edilmişti. Fakat Samsung'un Exynos ile yakaladığı muazzam başarı, Apple'ın A9 için Samsung'la el sıkışmasına neden oldu.
 
TSMC ile köprüleri koparmayan Apple, parmak izi okuyucusu üretimini ise bu firmaya verdi. iPhone 6s'te herhangi bir stok sıkıntısı yaşamak istemeyen Apple'ın, A9 işlemcilerinin üretimine şimdiden başladığı ve bu üretimin son hız devam ettiği de sızan bilgiler arasında.
shiftdelete
218030
Bu haberler ilginizi çekebilir