iPhone 6s Safir Ekran ile Gelebilir

iPhone akıllı telefonların yeni modellerinde safir koruma camı ile karşılaşabiliriz. GT Advanced Technologies şirketini batıran Apple’ın safir hayalinden vazgeçmediği söyleniyor. Yeni iPhone 'lar safir ekran ile gelebilir.
28 Kasım 2014 18:46
iPhone 6s Safir Ekran ile Gelebilir
Apple iPhone 5s ve iPhone 5c modellerinin çıkışının hemen ardından, iPhone 6 hakkındaki sızdırmalar da başlamıştı. Akıllı telefonun tasarımından tutun da, teknik özelliklerine ve işletim sistemi yeniliklerine kadar uzanan söylentiler, safir kristal koruma camlarını da içermekteydi.
 
 
Lüks saatleri ve akıllı telefon kameralarını korumada kullanılan safir, mohs sertlik skalasında elmasın ardından ikinci en dayanıklı materyal olarak biliniyor. Ziyadesiyle yoğun ve ağır olan şeffaf safir kristallerinin toplu üretimi de inanılmaz derecede pahalı. Fakat, bu durum Apple’ın safir üretiminde dünya birincisi olan GT Advanced Technologies şirketine 1 milyar $ vaat etmesine engel olmamıştı.
 
 
Apple ve GT Advanced iPhone 6 için mi bir araya gelmişlerdi, yoksa bu safir kristal külçeleri Apple Watch gibi başka bir ürün için mi üretilmişti bilemiyoruz. Çünkü, iki şirket arasında her ne olduysa oldu ve dünyada safir malzemeyi toplu üretebilen yegane firma GT iflas bayrağını çekerek kepenklerini sonsuza dek kapadı.
 
Apple’a yakın çevreler, şirketin safir kristal sevdasının sona ermediğini ve ünlü iPhone üretici ortağı Foxconn’a bu konuda başvurduğunu iddia ediyor. Geçtiğimiz haftalarda, yalnızca Apple için ekran üretmek üzere bir fabrika açmaya hazırlandığı ortaya çıkan Foxconn, safir üretimini pratik ve ucuz bir şekilde gerçekleştirebilirse, iPhone 6S ve iPhone 6 Plus S modelleri safir ekran koruma panelleri ile karşımıza çıkabilir.
shiftdelete
622600
Bu haberler ilginizi çekebilir