iPhone 6s İle Birlikte 16 GB iPhone'lar Tarih Oluyor

Eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz iPhone 6s hakkındaki yeni iddialara göre, iPhone'ların depolama birimi değişecek. Detaylar bu haberde...
30 Haziran 2015 23:53
iPhone 6s İle Birlikte 16 GB iPhonelar Tarih Oluyor
The Korea Times'ın haberine göre Samsung, Apple'ın yeni iPhone modellerinde kullanacağı flash depolama birimi üretmeye hazırlanıyor.
 
 
iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'da kullanılan 16 GB, 64 GB ve 128 GB boyutundaki flash depolama birimlerini Toshiba, SK hynix ve SanDisk'den temin eden Apple, Eylül ayında tanıtacağı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde ise bu depolama birimlerini değiştirmeyi planlıyor.
 
 
Yeni iPhone modellerinde depolama konusunda da yenilik sunmayı hedefleyen Apple, bu konuda Samsung ile pazarlık halinde.
 
The Korea Times'ın kaynağına göre Xian, Çin'de yer alan fabrikasında 64 GB NAND depolama birimlerinin son testlerini yapmakta olan Samsung, Apple'ın 64 GB'lık iPhone modellerine destek olmayı hedefliyor ve bu sayede %50 Toshiba, %30 SK hynix ve %20 SanDisk olan pastadan kendine büyükçe bir dilim almayı hedefliyor.
 
 
İddiaya göre Apple'ın bu konudaki planı ise 16 GB ve 64 GB modeller arasında yer alan anlamsız boşluğu da yok etmek için 64 GB modellerde Samsung depolama birimlerini kullanırken, mevcut üreticileri ise 32 GB depolama birimlerine yönlendirip yeni iPhone modellerini 32 GB, 64 GB ve 128 GB olarak tüketicilere sunmak.
 
iOS 9'un tanıtımında dahi 16 GB'lık modellerin güncelleme yaparken sorun yaşamaması için normalde ihtiyaç duyulan depolama alanının çok daha azına ihtiyaç duyulacağının vurgulanması, Phil Schiller'ın açıklamaları göz önüne alındığında 16 GB yerine 32 GB iPhone modeli oldukça olası görünüyor.
shiftdelete
457022
Bu haberler ilginizi çekebilir