iPhone 6s Hakkında İlk Sızıntılar Geldi

Apple’ın yıl sonunda tanıtmasını beklediğimiz yeni telefonu iPhone 6s ve iPhone 6s Plus hakkında ilk sızıntılar geldi. Cihazın özellikleri ve diğer detaylar haberimizde.
12 Mayıs 2015 17:48
iPhone 6s Hakkında İlk Sızıntılar Geldi
Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile ekran boyutunu büyüterek şirketin yıllardır “tek elle kullanım kolaylığı” söylemini yerle bir etmiş ve çok eleştirilmişti. Kullanıcıların büyük ekrana alışmasından sonra olumsuz eleştiriler yerini övgü dolu sözlere bırakmıştı.
 
 
iOS’un stabil olmasına güvenerek donanım bölümünde fazla yeniliğe gitmeyen Apple, iOS 8’in gelmesi ile birlikte yine olumsuz eleştirilere maruz kaldı. Firma, iOS 8 sürümleri yüklü iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta RAM yetersizliği sorunun ortaya çıkmasını engelleyemedi.
 
Sorunlar arasında; kontrol merkezinin açılışındaki animasyon takılmaları, Safari’de çoklu sekme açınca yaşanan çökmeler, işlemciyi meşgul eden yüklü uygulamalar açıkken uygulama çökmeleri ve genel animasyonlarda yaşanan yavaşlamalar yer alıyor.
 
iPhone 6s Özellikleri ile Göz Dolduracak
 
KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo Apple’ın bu sorunları iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile çözeceğini dile getirdi. KGI Securities’in raporuna göre iPhone 6s ve iPhone 6s Plus; 2 GB LPDDR4 RAM’e, Apple A9 işlemciye ve 12 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip olacak.
 
Rapora göre ayrıca yeni nesil iPhone’a Apple Watch’ta kullanılan “Rose Gold” rengine bezer bir renk seçeneği gelecek.
 
 
Apple’ın RAM ve kamera konusunda bir atılım yapması uzun zamandır bekleniyor. Kullanıcılarına yıllardır güçlü bir donanım sunmak yerine stabil bir işletim sistemi sunan Apple’ın, artık bu konuda atılım yapmasının gerektiğini düşünüyoruz. Bakalım iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile beklentiler karşılanacak mı?
shiftdelete
505592
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama