iPhone 6s Geekbench Testinde Gözüktü

Apple’ın 9 Eylül tarihinde tanıtacağı iPhone 6s modeli, Geekbench 3 testinde gözüktü. İşte iPhone 6s'in ortaya çıkan işlemcisi ve RAM özellikleri.
14 Ağustos 2015 20:57
iPhone 6s Geekbench Testinde Gözüktü
Apple, Eylül ayının ilk haftalarında bir etkinlik düzenleyip yeni nesil iPhone modelleri ile karşımıza çıkacak. Bu etkinlikte iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin tanıtılmasına kesin gözüyle bakılırken, sızıntılar iPhone 5c halefi bir iPhone 6c modelinin geleceği yönünde.
 
 
Uzun zamandır RAM konusunda bir yenilik yapmayan Apple’ın, iPhone 6s modellerinde elini bol tutarak RAM miktarını 2 GB boyutuna çıkartması bekleniyordu. iOS 8 ve iOS 9 Beta sürümlerinde serbest RAM miktarının 30 MB’ta kadar düşmesi anlık kasmalara neden oluyor. Apple’ın bu donanım takviyesi ile çözeceği tahmin edilirken, bugün Geekbench 3 testinde iPhone 6s kendini bambaşka bir şekilde gösterdi.
 
Geekbench 3 testinde görüntülenen iPhone 6s; 2.0 GHz hızında çalışan Apple A9 işlemci ve 1 GB RAM ile geleceğinin sinyallerini veriyor. Ancak geçtiğimiz hafta yine bu testte ortaya çıkan iPhone 6s modelinin 2 GB RAM ile geleceği görünüyordu. Şu an sızıntılar tutarsız olduğu için iPhone 6s hakkında yorum yapmak doğru olmayacaktır.
 
 
Bakalım Apple, RAM sorununu donanımsal takviye ile mi yoksa rakiplerinin yapamadığını yapıp sadece yazılım ile kolayca çözecek mi?
shiftdelete
576413
Bu haberler ilginizi çekebilir