iPhone 6s 'e Çift Sensörlü Kamera Gelebilir

iPhone 6s 'e çift sensörlü kamera gelebilir! Apple'ın gelecek nesil iPhone modeline kamera geliştirmeleri ve baskıya duyarlı 3D ekran ile adından çok söz ettireceğe benziyor.
15 Ocak 2015 14:50
iPhone 6s e Çift Sensörlü Kamera Gelebilir
iPhone 4S'ten beri 8 megapiksel kamera çözünürlüğünü artırmayan ve bu alanda yeterince iyileştirmeye imza atmadığı için eleştirilen Apple, iPhone 6 Plus modelinde optik imaj sabitleme özelliğine yer vererek gelecek nesiller ile ilgili ilk ipuçlarını vermişti. Son haberler, iPhone 6s modelinde en büyük gelişmenin kamera alanında yaşanacağı yönünde.
 
 
Optik zoom, çift lens
 
Çin merkezli United Daily News gazetesinin haberine göre, Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 6s modelinde optik zoom özellikli bir kameraya yer verilebilir. Gazetenin iddiaları Apple'ın gelecek iPhone modelinde çift lensli ve optik yakınlaştırma yeteneğine sahip bir kameraya yer vermeyi planladığı yönünde. Ayrıca, diyafram açıklığı daha yüksek bir lens kullanılarak sensörün daha çok ışık alması ve görüntü kalitesinin artırılması hedefleniyor. İddialar gerçekleşirse, iPhone 6s'te f2.2 değerinden daha küçük bir değere sahip mercek yer alabilir.
 
Baskıya duyarlı ekran
 
iPhone 6s ile ilgili tek iddia kamera tarafında değil. Cihazın ekranında 3D baskı teknolojisinin kullanılacağı da öne sürülüyor. Apple Watch'ta olduğu gibi dokunma ile baskı uygulama arasındaki farkı anlaşılabilir kılan sistem sayesinde, farklı hareketler için farklı görevler sağlamak mümkün olacak. 4.7 ve 5.5 inç iPhone 6 ve 6 Plus modelleri ile yeni bir tasarım çizgisine geçen Apple'ın, gelecek nesilde tasarımda önemli bir değişkliğe gitmeden kamera ve ekran geliştirmeleri ile kullanıcıların karşısına çıkması beklenebilir. Bakalım Cupertinolu şirket nasıl sürprizler hazırlıyor?
shiftfdelete
680316
Bu haberler ilginizi çekebilir