iPhone 6s Dual Kamera ile Gelebilir

Apple bazlı paylaşımlar yapan kaynaklar tarafından sızdırılan görsellerde yer alan çift arka kameralı cihaz iPhone 6s olabilir. Bakalım yeni iPhone modeli dual kamera ile mi gelecek?
23 Mayıs 2015 21:21
iPhone 6s Dual Kamera ile Gelebilir
Her yıl yeni bir modeli tanıtılan Apple iPhone, önümüzdeki aylarda bir sonraki versiyonuyla karşımıza çıkacak. Yeni Apple akıllı telefonun ismi, büyük bir ihtimalle iPhone 6s olarak belirlenecek. iPhone 6s’in akıllı telefon dünyasına ne gibi yenilikler getireceği henüz resmi olarak ilan edilmese de, sızdırmalar ve söylentiler şimdiden kulağımıza çalınmaya başladı.
 
 
Son nesillerinde 1 GB kapasiteli mobil RAM modülüyle donatılan iPhone’ların, iPhone 6s ile birlikte 2 GB LPDDR4 belleğe terfi edeceği iddia ediliyor. İkinci bir iddiaysa, akıllı telefonun arka kamera çözünürlüğüne yönelikti. 8 megapiksel Sony sensör yerine, 12 megapiksellik bir algılayıcı ünitesine sahip olacağı söyleniyordu.
 
İnternet alemine sızdırılan ve iPhone 6’ya son derece benzeyen bir akıllı telefon kasası, çift arka kamera lensiyle dikkat çekiyor. Cihazın iPhone 6s olduğu söylense de, henüz bu iddiaları ciddiye almanın mantıklı olmadığı ortada. Yine de, Apple’ın çok lensli kamera modülleri geliştirmeyi son derece ciddiye aldığını hatırlamakta fayda var. Nitekim, İsrailli dijital kamera geliştiricisi Linx’i alan satın Apple, şirkete ait çok lensli kamera patentlerine sahip olmuştu.
technolabs
734386
Bu haberler ilginizi çekebilir