iPhone 6'nın NFC Çipine Apple Pay Ambargosu!

Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile birlikte, Android akıllı telefonların uzunca bir süredir sahip olduğu NFC özelliğini benimsedi. Fakat, Android ve Windows Phone kullanıcılarının NFC deneyiminin iPhone 6 serisine bire bir yansıyacağını sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz.
16 Eylül 2014 20:07
iPhone 6nın NFC Çipine Apple Pay Ambargosu!
Akıllı telefonlarla NFC üzerinden fotoğraf ve dosya paylaşımı, demin saydığımız iki işletim sisteminin hizmetindeki özelliklerden biri. Apple’ın NFC teknolojisine yaklaşımı ise, Cem Yılmaz’ın da söylediği gibi, “tamamen duygusal” olacak gibi görünüyor.
 
Apple ürünlerine ilişkin teknoloji blog’u Cult of Mac’in sözlerine bakılırsa, iOS için NFC tabanlı uygulama geliştirmek isteyenlerin hevesleri kursaklarında kalacak. iOS 8′li yeni nesil akıllı telefonlardaki NFC çipinin, yalnızca Apple Pay özelliği için kullanılacağı iddia ediliyor.
 
Tim Cook’un öncülük ettiği iPhone 6 sunumunu izleyenler, şirketin NFC ile çoklu ortam dosyası aktarımına dair hiçbir şey paylaşmadını farketmiştir. Bu detayın ışığında, Cult of Mac’in iddiasının hiç de mantıksız olmadığını söylememiz mümkün.
technolabs
397186
Bu haberler ilginizi çekebilir