iPhone 6'nın kasasında sorun çıktı!

Yeni yayınlanan bir rapora göre üretimde sıkıntılar oldu. Söylentilere göre iPhone 6'nın kasasında çatlak sorunu var
25 Haziran 2014 13:42
iPhone 6nın kasasında sorun çıktı!

Çoğu kişinin bildiği gibi yeni iPhone'ların 3. çeyrek sonunda (Eylül ayında) veya en geç 4. çeyrekte çıkması bekleniyor. En azından şu zamana kadar gelen bilgiler, yayınlanan raporlar hep bu şekildeydi. Ancak taptaze bir rapora göre 4.7 inç'lik iPhone'unda sıkıntılar yaşatabilecek bir üretim problemi var.

 

Catcher 4.7 inç'lik iPhone'un kasa tedarikçisi. Tayvan medyasında yazanlara göre Apple standartlarına uymayan durumlar oluşmuş. İddialarda Catcher tarafından üretilenlerde küçük çatlaklar ve lekelerin olduğu belirtiliyor. Sorun anotlama işleminde yatıyor. Catcher'ın üretim sürecindeki düzeltmeler için 2-3 aya ihtiyacı var. Apple her şekilde sonuçtan memnun değil. İleri sürülenlere göre Cupertino merkezli dev Foxconn ve Jabil'de karar kılmış.

 

Rapordakilere bakarsak anlaşılan iPhone 6'nın metal kabuğundan sorumlu iki şirket Foxconn ve Jabil olacak. Ancak Jabil'in büyük verim kapasitesine sahip olmadığı gerçeğini göze alırsak, ağırlık Foxconn'un omuzlarına düşecek. Bu sabah Foxconn'un 100 bin kişiyi işe aldığını sizlere duyurmuştuk. Belki de işe alımlar metal kasa üretiminden dolayı olmuş olabilir.

 

Eğer bu raporlananlar doğru ise ne olursa olsun Catcher'ın etkileri sevkiyatta sıkıntı çıkartabilir duruyor. En kötü durumda gecikme söz konusu. Diğer yandan düşük verimli üretim az sayıda sevkiyat demek ve bu durumda talepler en başlarda karşılanmayabilir. Son zamanlarda analistlerin yeni iPhone'lara olan talebin beklenenden çok yüksek olacağını ve Apple'ın talebi karşılamaktan korktuğuna dair söylemleri var.

teknokulis
Etiketler : Apple , iphone , iPhone 6
954075
Bu haberler ilginizi çekebilir