iPhone 6c'nin Çıkış Tarihi Belli Netleşiyor

Apple'ın Eylül ayındaki lansmanında tanıtılacağı düşünülen iPhone 6c hakkında yeni haberler gelmeye başladı. İşte detaylar...
21 Ağustos 2015 21:49
iPhone 6cnin Çıkış Tarihi Belli Netleşiyor
Apple'ın önümüzdeki ay iPhone 6s ve 6s Plus'ı görücüye çıkaracağı söylenmiş, bu iki telefonun yanında iPhone 6c'nin de tanıtılabileceği iddia edilmişti. Bugün ise iPhone 6c hakkında yeni bilgiler geldi.
 
 
iPhone 6c Kasım ayında satışa çıkabilir!
 
ChinaTimes tarafından gelen bilgilere göre Apple, iPhone 6c'yi bu yılın Kasım ayında piyasaya çıkaracak. Söylenene göre iPhone 6s ve 6s Plus'a oranla daha ucuz ve daha küçük bir şekilde gelecek olan iPhone 6c, 4 inç ekran boyutuna sahip olacak. 
 
4 inç ekranla geleceği söylenen iPhone 6c'nin ayrıca Touch ID parmak izi okuyucusunu ve Apple Pay için NFC desteğini de barındıracağı ifade edildi.
 
Apple, "C" serisini ilk olarak iPhone 5c ile başlatmış, plastik kasaya ve diğer modellere göre biraz daha ucuz bir fiyata sahip olan telefon pek tutulmamıştı. Apple geçmişten ders alıp iPhone 6c'yi daha uygun bir fiyatla veya daha yüksek özelliklerle satışa sunabilir.
 
Bu arada Apple'ın tedarikçilerinden Foxconn, geçtiğimiz günlerde çalışan sayısını artırmış ve bu hamlenin iPhone 6s, 6s Plus ve 6c için daha fazla parça üretimi yapma amacı taşıdığı söylenmişti.
Apple henüz bir resmi açıklama yapmasa da önümüzdeki ay iPhone 6s ve 6s Plus'ı tanıtmasına kesin gözle bakılıyor. Söylentilere bakacak olursak bu iki telefona iPhone 6c de eşlik edecek.
shiftdelete
342420
Bu haberler ilginizi çekebilir