iPhone 6 ve Plus 'ın Ekranları Kolayca Çiziliyor

iPhone 6 ve Plus 'ın ekranları kolayca çiziliyor ...Apple'ın destek forumunda açılan bir başlık 600'ün üzerinde mesaj ile doldu. Ortak şikayet yeni iPhone 6 ve iPhone 6 ekranlarının kolayca çizilebildiğinden yana.
28 Kasım 2014 00:10
iPhone 6 ve Plus ın Ekranları Kolayca Çiziliyor
Apple'ın büyük ilgi ile karşılanan akıllı telefonu iPhone 6 ve phablet modeli Plus hakkında yeni bir şikayet var. iPhone 6 Plus konusunda uzun süre boyunca konuşulan bükülme deneyimleri ve kısa süre önce patlak veren bellek modülü sıkıntısıyla gündeme gelen cihazlar bu kez de ekranları sebebiyle konuşuluyor.
 
 
AppleInsider'ın haberine göre ünlü markanın destek topluluğu, Apple Support Communities forumlarında açılan bir başlık iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın ekranlarında kolayca çizikler oluştuğundan bahsediyor. Başlığı açan kullanıcıya kısa sürede gelen 626 yanıtın büyük kısmı da aynı şekilde benzeri problemlerden yakınıyor. Şikayetler genellikle ekranın kenar kısımlarında oluşan çizikler üzerine.
 
Tasarım değişikliği
 
iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hatırlayacağınız üzere başlangıçta safir ekran ile üretim bandına girecek ve üstün bir dayanıklılık sunacaktı. Söylentiler Apple'ın bu fikirden vazgeçtiğini zira safir ekranla birlikte satış fiyatının iyice yükseleceğinden bahsediyordu. Safir, dünya üzerinde elmaslardan sonra çizilmesi en zor ikinci materyal olarak biliniyor.
 
Apple her iki model için de ekranları tekrar tasarlamış, çerçeve üzerinde oynamaya gitmişti. Gelen şikayetler de bu değişimin çizilmelere sebep olduğunu bildiriyor. Forumda paylaşılan bilgilere göre Apple bu sorunu yaşayan kullanıcıların bazılarının cihazlarını değiştirmiş ya da ekranı tamir etmiş. Öte yanda aynı başlıkta atılan mesajlardan bazıları da, kendi bölgelerindeki mağazaların değişim ya da tamir yapmadığından yakınmakta.
shiftdelete
664774
Bu haberler ilginizi çekebilir