iPhone 6 Plus Çökme Problemi!

Apple’ın amiral gemisi iPhone 6 Plus çöküyor ancak kilitlenmelerin sebebi hala bulunamadı... İşte iPhone 6 Plus Çökme Problemi!
24 Ekim 2014 19:12
iPhone 6 Plus Çökme Problemi!
Apple, yaklaşık bir ay içinde on milyonlarca adet iPhone ve iPhone 6 Plus satmayı başardı. Şirketin bu yılki satışlarının rekor düzeye erişmesi Tim Cook ve kurmaylarını sevindirse de, iPhone 6 ikilisinin kendilerine has sorunları da beraberlerinde getirdiklerini ve şirketin uzunca bir süre başını ağrıtacaklarını görmekteyiz.
 
 
İlk olarak eğilmeye olan yatkınlığıyla dikkat çeken iPhone Plus, Apple’ın sosyal medya’da yerden yere vurulmasına sebep olmuştu. Bu sorundan kurtuluğunu düşünen Apple, Twitter’da patlak veren #Dyegate skandalı ile boğuşuyor. iPhone 6′ların kot ve diğer boyalı kumaşlar yüzünden kolaylıkla lekelenmesinden şikayetçi olan birçok kullanıcı, sosyal ağlarda isyan ediyor ve üreticiyi suçluyor.
 
Bütün bu sıkıntılar yetmezmiş gibi, 5,5 inç ekranlı iPhone 6 varyantının ciddi bir yazılım problemiyle yüz yüze olduğu ortaya çıktı. iPhone 6 Plus’ın bazı şanssız versiyonlarının sık sık çöktükleri ya da kendilerini yeniden başlatma döngüsüne girdikleri söyleniyor. Apple Pay desteğini beraberinde getiren iOS 8.1 güncellemesinin bile bu hastalığa ilaç olamadığı iddiaları Apple’ın destek sitesinde yankılanıyor.
 
Hem yazılımsal hem de donanımsal aksaklıklardan kaynaklandığı iddia edilen sorun, özellikle iPhone 6 Plus’ın 128GB’lık versiyonunda görülmekte. Apple mağazalarına yönlendirilen birçok cihazın yenisiyle değiştirildiği fakat yeni akıllı telefonlarda da aynı sıkıntıların yaşandığı gözlendi.
 
Apple, bu yılki iOS sürümünde ve büyük boy akıllı telefonunda sağlamca bir çuvallama yaşıyor gibi. iPhone 6 Plus’ın 128GB’lık modelini satın almaya hazırlayanların dikkatine.
technolabs
260790
Bu haberler ilginizi çekebilir