iPhone 6 Plus Ciddi Problemler Yaşıyor

Son günlerde birden fazla kaynaktan gelen bilgiler 128GB iPhone 6 Plus modellerinde ciddi sıkıntıların baş gösterdiğini içeriyor. Görünen o ki iPhone 6 Plus ciddi problemler yaşıyor
08 Kasım 2014 21:37
iPhone 6 Plus Ciddi Problemler Yaşıyor
Son birkaç haftadır farklı kaynaklardan gelen haberler, 128 GB iPhone 6 Plus modelini kullanan bazı kullanıcıların büyük sıkıntılar yaşadığını söylüyordu. Bilinmeyen sebeplerden ötürü phablet modeli kendi kendine donuyor ya da durmadan sistemi baştan başlatıyordu. Bugün Apple'dan geldiği tahmin edilen bir sızıntı sıkıntının sebebini ortaya çıkarttı.
 
 
iPhone 6 Plus'larda da kullanılan TLC NAND flaş bellek tipinin bu sorunlara yol açtığı konuşulurken, hem Apple hem de sektörün içinden olduğunu söyleyen birkaç kaynak bu durumu onayladı. Söylenenlere göre Apple TLC NAND flaş belleklerde ciddi bir sorun olduğunu ve bu konuda hızlı bir çözüm üretmeleri gerektiğini düşünüyormuş.
 
iPhone 6 da sıkıntı yaşıyor
 
Öte yandan farklı kaynaklar da 64 GB iPhone 6 modellerinin bazılarında da bu sıkıntıların baş gösterdiğini ve bu modellerde de aynı bellek tipinin kullanıldığını dile getiriyor!
 
Apple'ın şu aralar ne gibi bir çözüm üzerinde çalıştığı bilinmezken, direkt olarak şirketin içinden gelen bir sızıntı markanın bu belleklerden vazgeçeceğini bildiriyor.
 
Hali hazırda bu sorunu yaşayan kullanıcıların telefonları ise ilk etapta değiştirilmek yerine yeni iOS güncellemesi ile çalışır hale getirilecekmiş.
shiftdelete
89012
Bu haberler ilginizi çekebilir