iPhone 6, iPhone 6 Plus'dan 3 Kat Fazla Sattı

iPhone 6, iPhone 6 Plus'dan 3 Kat Fazla Sattı !Apple’ın iki amiral gemisi iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hakkında yapılan bir araştırma oldukça ilginç sonuçları ortaya çıkarttı.
16 Kasım 2014 14:01
iPhone 6, iPhone 6 Plusdan 3 Kat Fazla Sattı
Apple’ın bu zamana kadar iPhone üzerinde yaptığı en büyük değişiklik olarak nitelendirilen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın, Android cephesindeki büyük ekranlı rakipleri ile daha iyi mücadele edebildikleri kesin ama bu cihazların kendi aralarında da bir mücadele var. Peki bu mücadeleyi kim kazandı? Apple kullanıcıları hangisini daha çok sevdi?
 
 
Bu sorunun yanıtını arayan bağımsız bir araştırma şirketi ABD’de yaptığı bir araştırmada iPhone 6’nın iPhone 6 Plus’a oranla 3 kat daha fazla sattığını ortaya çıkarttı. Bunlar resmi rakamlar olmasa da, ilk tahminler ile örtüştüğünden dolayı doğruluk payı bir hayli yüksek.
 
 
%68’i iPhone 6 
 
ABD pazarında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satışlarının %68’lik bölümünü 4,7 inç ekranı ile iPhone 6 Plus’dan biraz daha küçük olan iPhone 6 oluşturuyor. Diğer satışların %24’ünü iPhone 6 Plus oluştururken, kalan %8’lik dilim ise iPhone 5S gibi eski iPhone’lar tarafından paylaşılıyor.
 
Geçmişte Apple kullanıcılarını 3,5 inçten 4 inçe alıştırmak pek zor olmamıştı ancak 4 inçten 5,5 inçe alıştırmak pek kolay olmayacak gibi gözüküyor. Android cephesinde ise bu durumun tam tersi görülüyor. Android kullanıcıları genelde 5,5 inç hatta  6 inç cihazları tercih ediyor.
shiftdelete
799275
Bu haberler ilginizi çekebilir