iPad Pro'nun Özellikleri Nasıl Olacak?

iPhone 6 ve 6 Plus tanıtımından sonra gözler gelecek nesil iPad modellerine çevrildi. iPad Mini ve iPad Air'ın yanı sıra 12.9 inç ekranlı iPad Pro'nun donanımına dair iddialar ortaya atıldı. Peki iPad Pro'nun Özellikleri Nasıl Olacak?
26 Eylül 2014 21:01
iPad Pronun Özellikleri Nasıl Olacak?
Merakla beklenen iPhone 6 ve 6 Plus modellerinin satışa sunulmasından sonra gözler gelecek nesil iPad modellerine çevrilmiş durumda. Ekim ya da Kasım aylarında gerçeklecek özel bir etkinlik ile duyulması beklenen modellerin sahip olacağı donanımlar da yavaş yavaş şekilleniyor.
 
A8x işlemciyle gelecek
 
Tedarikçi sızıntılarından edinilen bilgilere göre, Apple işlemci tarafında artık gelenekselleşen döngüyü sürdürmeye kararlı. Önceki güncellemelerden hatırlanacağı gibi, yeni iPad'ler kendilerinden önce tanıtılan en güncel iPhone modelinin işlemcisini alarak ortaya çıktı. A5, A6, A7 işlemcilerin daha yüksek saat hızlarına sahip türevleri "X" ekiyle iPad'lerde yer aldı.
 
 
Yüksek saat hızlı işlemciler
 
Benzer bir durumun yeni iPad'ler için de yaşanması bekleniyor. 12.9 inç ekrana sahip olacağı söylenen iPad Pro'nun iPhone 6 modellerinde yer alan A8 ilecinin daha yüksek bir türeviyle  geleceği iddialar arasında. Retina ekranlı iPad Mini de ise A7 işlemcinin yer alması bekleniyor. iPad Air'ın da A8 / A8x işlemciye sahip olacağını söylenebilir. 
 
2 GB RAM bu defa gerçek olabilir
 
Apple ürünleriyle ilgili tartışmalı konulardan biri de cihazların sahip olduğu bellek miktarı. iPhone 6 ve 6 Plus'un 1 GB gibi rakiplerine göre düşük bir RAM miktarı ile gelmesi oldukça tartışılmıştı. iPad Pro için bu rakamın 2 katına çıkarak 2 GB belleğe sahip bir cihaz geleceği söyleniyor. iPad Air ve Retina ekranlı iPad Mini için henüz net bir bilgi bulunmuyor.
shiftdelete
Etiketler : Apple , ipad , ipad air , ipad Pro , yeni ipad
330142
Bu haberler ilginizi çekebilir