iOS'un yeni güncellemesinde açık bulundu

Apple bildiğiniz üzere dünyanın en büyük markalarından bir tanesi hatta Apple'ın elinde bulundurduğu nakit para gelişmiş ülkelerin elinde bile yok. Dünya üzerindeki yeri bu kadar önemli olan firmaya bir darbe Litvanya'da yaşayan bir kişi tarafından geldi.
07 Temmuz 2014 11:55
iOSun yeni güncellemesinde açık bulundu

Kişi iOS 7.1.2 üzerinde takvim uygulaması ile ilgili ilginç bir şey fark etti. Apple Iphone 5S ve Apple iPad Air üzerinden uygun bölgesel tatil araması yapan kişi, takvim uygulamasının bölgeyi yanlış listelediğini fark etti. Litvanya'lı kişi 2014 için yaptığı bölgesel tatil listesinde Meksika, Hong Kong ve Kanada için tatil yerleri çıktı.

 

İlginç bir durum olması ve bu durumda bir yanlışlık olduğunu düşünmesi sebebiyle, mağdur Litvanya'lı Apple kullanıcısı takvim uygulamasındaki bu hata için Apple'a e-posta göndermenin yanısıra, Youtube'a bu hatayı gösteren bir video koydu.

 

Apple, bu sorununun yazılımdan kaynaklandığını, bir sonraki güncelleme de sorunun giderileceğini söyledi. TeknoApsis.com olarak yeni gelecek güncelleme ile sorunun çözüleceğini düşünüyoruz. 

haberler.com
Etiketler : Apple , iOS
207586
Bu haberler ilginizi çekebilir