iOS Kullanıcılarınıa Yeni Tehdit: Xagent

iOS kullanıcıları Xagent adlı kötücül yazılımın tehdidi altında. Tüm detaylar haberimizde...
06 Şubat 2015 17:39
iOS Kullanıcılarınıa Yeni Tehdit: Xagent
Ünlü siber güvenlik firması Trend Micro, son derece zararlı bir iOS uygulaması hakkında korkutucu bilgiler verdi. Hem jailbreak edilmiş, hem de jailbreak edilmemiş iOS cihazlar adına tehdit oluşturduğu belirtilen yazılım, Xagent adıyla biliniyor. Bazı uygulamalara yerleşen Xagent aracı yazılımı, sizden bir bağlantıya yönlenmenizi istiyor ve eğer o bağlantıya giderseniz kişisel bilgilerinizi çalıyor. Bu bilgiler arasında rehberiniz, mesajlarınız, fotoğraflarınız ve konumunuz dahil olmak üzere neredeyse tüm kişisel bilgileriniz yer alıyor.
 
Uygulama bir kez iOS cihaza bulaştığında, cihazı yeniden başlatsanız bile kendini aktif etmeye devam ediyor. Trend Micro tarafından verilen bilgilere göre uygulamanın görünmez bir simgesi bulunuyor ve klasik uygulama kaldırma metoduyla Xagent’ı silemiyorsunuz.
 
Sonuç olarak umarız bu kötücül yazılıma bulaşmazsınız diyebiliyoruz. Siz siz olun, kaynağı belirli olmayan, güvenmediğiniz uygulamaları iOS cihazınızdan uzak tutun, güvenmediğiniz web sitelerinde gezinmeyin.
technolabs
Etiketler : iOS , ipad , iphone , Xagent , zararlı yazılım
13137
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama