iOS 9 Beta 3 Çıktı!

8 Haziran’da tanıtılan iOS 9’un geliştirici beta testleri yayınlanmaya devam ediyor. Bugün itibariyle yayınlanan iOS 9 Beta 3, Apple Music'i de kullanıma sunuyor.
08 Temmuz 2015 15:47
iOS 9 Beta 3 Çıktı!
8 Haziran’da sizlere canlı olarak aktardığımız WWDC 15 açılış etkinliğinde tanıtılan iOS 9 için beta test çalışmaları, yeni nesil mobil işletim sisteminin tanıtıldığı günden itibaren başlamıştı.
 
 
8 Haziran’da yayınlanan ilk beta sürümünün ardından 22 Haziran’da ikinci beta sürümü ile karşımıza çıkan iOS 9 yavaş yavaş son kullanıcı için hazırlanırken geçtiğimiz hafta kullanıma sunulan iOS 8.4 ve Apple Music’in ardından iOS 9 Beta 3’ün ne zaman geleceği merak ediliyordu.
 
 
Sonunda beklenen oldu ve iOS 9 Beta 3 yayınlandı. Geçtiğimiz hafta Apple’ın yeni çevrimiçi müzik servisi için yayınlanan iOS 8.4’ün ardından ne zaman yayınlanacağı merak edilen iOS 9 Beta 3 için Eddy Cue kendi Twitter hesabı üzerinden bir kullanıcıya yeni iOS 9 sürümünün önümüzdeki haftanın ilk günlerinde yayınlanacağını belirtmiş ve içinde bulunduğumuz haftayı işaret etmişti.
 
Apple Music iOS 9’da
 
Her ne kadar yaşanan telif hakları sorunları dolayısıyla henüz ülkemizde kullanılabilir olmasa da 100’ün üzerinde ülke için geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 8.4 ile kullanıma sunulan Apple Music konusunda en merak edilen konuların başında iOS 9 kullanıcılarının ne zaman Apple Music’e kavuşacağı sorusuydu. Eddy Cue’nun attığı tweette de işaret edildiği gibi iOS 9 Beta 3’de yer alan en önemli değişiklik olarak Apple Music’in hayata geçmesi yer alıyor.
 
 
Eğer siz de iOS 9 Beta sürümlerinden birini kullanıyorsanız cihazınızda Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme menüsünü takip ederek iOS 9 Beta 3’ü cihazınıza kurabilir ya da Apple’ın geliştirici merkezinden IPSW dosyası halinde yeni yazılımı indirebilir ve cihazınızı iTunes ile güncelleyebilirsiniz.
shifdelete
235081
Bu haberler ilginizi çekebilir