iOS 8'de Silinmiş Fotoğrafları Geri Yükleme

Yanlışlıkla senin için çok önemli olan bir fotoğrafı mı sildin? Olur böyle şeyler üzülme, çaresi bizde. İşte iOS 8'de silinmiş fotoğrafları geri yükleme rehberi ...
04 Mart 2015 23:35
iOS 8de Silinmiş Fotoğrafları Geri Yükleme
iOS 8 ile birlikte gelen yeni özellikle birlikte, artık sildiğiniz fotoğraflar hemen ortadan kaybolmuyor, kısa bir süre daha telefonumuzun ücra klasörlerinde varlıklarını sürdürmeye devam ediyorlar.
 
Artık sildiğimiz her fotoğraf 30 gün boyunca "Son Silinenler" isimli bir klasörde, fikrimizi değiştirmemiz için bekliyor. 
 
Uzun lafın kısası, yanlışlıkla bir fotoğraf sildiğiniz zaman yok üstünüzü başınızı yırtmaya, kafanızı duvarlara vurmaya, yok efendim sinir krizi geçirmeye falan hiç gerek yok. Sağolsun Apple iOS 8 ile birlikte, siz parmaklarına söz geçiremeyen değerli kullanıcılarını da düşünmüş.
 
Peki ama iOS 8'de silinmiş fotoğrafları geri yükleme işlemi nasıl mı yapılıyor? Cevabı Aşağıda.
 
Silinmiş bir fotoğrafı nasıl geri yükleriz?
 
Öncelikle fotoğraf albümümüze giriyoruz daha sonra ekranın sağ alt tarafında bulunan abümler ikonuna dokunuyoruz. Sonrasında ise sol üst köşede bulunan albüm ayarlarına tıklıyoruz.
 
 
Bu sekmeler sizi, içinde tüm albümlerinizi görüntüleyebildiğiniz ve içinde "Fotoğraf Albümü", "Videolar" ve de en önemlisi "Son Silinenler" isimli klasörlerin bulunduğu bir menüye yönlendirmiş olmalı, eğer olmadıysa baştan deneyin lütfen... 
 
 
Son Silinenler klasörüne girdiğinizde göreceksiniz ki, sizin verdiğiniz kararın hiçbir önemi yok telefonun o resimleri hep saklamış, 30 gündür sildiğinizi sandığınız tüm resimler burada... Artık kısa ve heyecanlı bir sevinç gösterisinin ardından istediğiniz resmin üzerine basıp, sonra da sağ altta beliren "Kurtar" butonuna dokunarak resminizi geri yükleyebilirsiniz. Yada diğer seçenek olan "Sil" butonuna basarak resminizden sonsuza kadar kutulabilirsiniz... 
 
 
NOT: Bu işlemi tek, tek yapmanıza gerek yok fotoğrafın üstüne basılı tutarak birden fazla fotoğraf üzerinde, Kurtarma ya da Silme işlemi yapabilirsiniz.
 
 
891716
Bu haberler ilginizi çekebilir