iOS 8.1.1 Güncellemesi Yayınlandı

iOS 8 ile beraber performansın düştüğünü belirten iPad 2 ve iPhone 4S kullanıcıları için sevindirici haber. iOS 8.1.1 güncellemesi yayınlandı ve güncelleme sayesinde cihazların performansında da gözle görürlür bir artış sağlanıyor.
18 Kasım 2014 22:25
iOS 8.1.1 Güncellemesi Yayınlandı
Apple'ın Haziran ayında düzenlediği Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı, WWDC'de tanıttığı iOS 8'in üzerinde uzun zamandır çalışmalarını sürdürüyor. 
 
iPhone 4S ve iPad 2 dahil olmak üzere tüm yeni nesil cihazlarına gelen iOS 8 güncellemesi, en eski sayılan iPhone 4S ve iPad 2 modellerini, performans açısından vurmuştu. Çıkan iOS 8.1.1 güncellemesi ise, iPhone 4S ve iPad 2 kullanıcılarını hedef alıyor.
 
 
Bu iki cihazı kullanan kullanıcılar, daha önce iPhone 4 kullanıcılarının iOS 7'ye geçişte yaşadığına benzer şekilde aşırı yavaşlama ve kasmalardan şikayetçi oldular.
 
Her ne kadar Apple bu konuya iOS 8.1 ile bir nebze olsun çözüm getirmiş olsa da henüz iki cihazda beklenilen performansa kavuşmuş değil.
 
Durum böyle olunca da Apple bu konu üzerindeki çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor ve bu çalışmaların son meyvesi de iOS 8.1.1 güncellemesi oldu.
 
 
Geçtiğimiz günlerde geliştirici betası çıkan iOS 8.1.1, iPhone 4S ve iPad 2 için performans iyileştirmeleri getireceğinin sinyallerini vermişti.  Apple'ın açıklamalarına göre gelen güncelleme, performans düşüklüğünü gideriyor.
 
Güvenlik tarafında da bazı iyileştirmelerin olduğu güncelleme, umarız iPhone 4S ve iPad 2 kullanıcılarının şikayetlerine derman olur.
shiftdelete
596896
Bu haberler ilginizi çekebilir