iOS 8.1 Gücellemesi 20 Ekim'de Gelebilir

Apple, iOS 8 üzerinde çalışmalarına devam ediyor ve dün itibariyle iOS 8.1 Beta sürümü de yayınlandı. Önceki güncellemelerden edindiğimiz tecrübeler ve gelen son raporlar iOS 8.1'in 20 Ekim'de yayınlanabileceğini gösteriyor. Yani iOS 8.1 Gücellemesi 20 Ekim'de Gelebilir ...
03 Ekim 2014 14:16
iOS 8.1 Gücellemesi 20 Ekimde Gelebilir
Geçtiğimiz günlerde iOS 8.1'e ait ilk beta sürümünü geliştirici merkezinde yayınlayan Apple, iOS 8'e gelecek ilk büyük güncelleme üzerinde çalışmalarına hızla devam ediyor.
 
iOS 8 ile birlikte güncelleme takviminde bazı değişiklikler yaptığı tahmin edilen Apple, iOS 8.1 ile birlikte iOS 8.2 ve iOS 8.3 üzerinde de çalışmara devam ederken, Bank Innovation'ın Apple'a yakın kaynaklardan edindiğini iddia ettiği rapora göre Apple, iOS 8.1'in final sürümünü 20 Ekim tarihinde yayınlayacak. 
 
 
Geçtiğimiz yıllara göre daha hızlı bir güncelleme alması beklenen iOS 8'de yaşanan bu değişimin ardında yatan sebep ise Apple Pay ve Apple Watch gibi iOS 8'de kritik değişikliklere sebep olacak yeniliklerin olması diyebiliriz.
 
Apple Pay de iOS 8.1 ile Geliyor
 
iOS 8.1 ile ilglili bir diğer detay ise Apple'ın 9 Eylül tarihinde iPhone 6 ile birlikte tanıtımını yaptığı Apple Pay servisinin de bu güncelleme ile kullanıma sunulacak olması.
 
 
iOS 8.1 Beta 1 yüklü cihazlarınızda Siri'den kredi kartlarınızı açmasını istediğinizde, Siri otomatik olarak Passbook uygulamasını açıyor. Burada ilginç olan detay ise henüz uygulamada kredi kartı bilgisi depolamanız mümkün değil ancak Siri sizin kredi kartı bilginizin olduğunu düşünüp Passbook'u açıyor. Bu da akıllara iOS 8.1'in en kritik yeniliklerinden birinin Apple Pay olabileceğini getiriyor. Ayrıca bu konuda MacRumors da iOS 8.1'in Apple Pay'in testine yönelik gizli komutlar içerdiğini iddia ediyor.
 
 
Görünen o ki Apple, iOS 8 üzerinde çalışmaya dört bir koldan devam ediyor. Ayrıca sizlere bugün daha önce de aktardığımız gibi iOS 8.1 ile iOS 8'de yaşanan Bluetooth ile yaşanan sorunaların, Wi-Fi bağlantı problemlerinin ve 2G -3G bağlantı seçeneği gibi eksiklerin de son bulması bekleniyor.
shiftdelete
Etiketler : Apple , iOS , iOS 8 , iOS 8.1 , iPhone 6
530374
Bu haberler ilginizi çekebilir