iOS 8.0.2 Yayımlandı

Apple, “Birkaç gün içerisinde gelecek” dediği iOS 8.0.2 güncellemesini bekletmeden kullanıma sundu ve bugün itibariyle iOS 8.0.2 yayımlandı.
26 Eylül 2014 20:42
iOS 8.0.2 Yayımlandı
Apple, iOS 8 ile bir faciaya, iOS 8.0.1 güncellemesiyle ise başka bir faciaya imza atmıştı. Bunların üstüne bir de “Kolay bükülen iPhone 6 Plus” videosuyla gelişen #BendGate skandalı eklenince, ortalık Apple’a gelen ağır eleştirilerle dolmuş, birçok kullanıcının firmaya olan güveni sarsılmıştı. Marka güvenilirliği ve topluluk yönetimi konusunda şüphesiz ki en başarılı firmalardan biri olan Apple, “Birkaç gün içerisinde gelecek” dediği iOS 8.0.2 güncellemesini bekletmeden kullanıma sundu.
 
Dün gelen iOS 8.0.1 güncellemesi ortaya çıktıktan sadece birkaç saat sonra birçok iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcısı, hücresel bağlantılarının kesildiğini, telefonlarının parmak izi okuma özelliğinin kullanılamadığını ve daha birçok problemle karşılaşıldığını İnternet aleminde duyurmuştu. Bunun üzerine Apple elini çabuk tutarak yeni güncellemesini sundu.
 
Bu güncellemeyle hücresel bağlantı sorunları ortadan kaldırıldı, Touch ID yeniden çalışır hale geldi. HeatlhKit uygulamaları App Store’da görünür hale getirildi. 3. parti klavyelerle ilgili sorunlar ortadan kaldırıldı. Kısacası iOS 8.0.2 ile Apple’ın yeni mobil işletim sistemi birçok sorundan arındırıldı. Eğer iOS 8.0.2 güncellemesini yükleme şansına eriştiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz. Umarız bundan sonra iOS eski stabil günlerini mum ışığıyla aratmaz.
technolabs
Etiketler : Apple , iOS 8 , ios 8.0.2 , iPhone 6
465255
Bu haberler ilginizi çekebilir