iOS 8 Kullananların Sayısı Artıyor

iOS 8 kullanım oranına dair yeni yılın ilk verileri Apple tarafından yayınlandı. Yeni güncellenen App Store ölçümlerine göre iOS 8 kullananların sayısı artıyor ..
10 Ocak 2015 14:11
iOS 8 Kullananların Sayısı Artıyor
Apple'ın tartışmalı bir başlangıç yapan yeni mobil işletim sistemi iOS 8'in kullanım payı günden güne artıyor. Belirli aralıklarla yeni sürümün benimsenme oranına yönelik veriler açıklayan Apple, 2015 yılının ilk oranlarını da kamuoyu ile paylaştı. 5 Ocak 2014 tarihli App Store verilerine göre iOS 8'in payı yüzde 70'lere yaklaştı.
 
 
iOS 6 tamamen terk edildi
 
Yüzde 68 olarak ölçülen iOS 8'in oranına karşın, iOS 7'nin oranı yüzde 30 sınırının hemen altına indi. iOS 7 öncesi sürümler ise sadece yüzde 4 oranında kullanılıyor olması ise dikkat çekti. Hatırlanacağı gibi, klasik iOS 6 tasarımından iOS 7'ye geçiş sürecinde radikal arayüz değişimine yönelik birçok tartışma yaşanmış ve yeni tasarımın başarısız olacağı iddia edilmişti.
 
 

 
Artış hızı yavaşladı
 
App Store ölçümleri flat tasarım anlayışının iOS cihaz kullanıcıları tarafından artık tamamen benimsendiğini gösterdiği kadar iOS 8'in de başlangıçtaki sorunlara rağmen tercih edildiğini ortaya koydu. Son verilerle birlikte, iOS 8'in kullanım oranı 23 Ekim'den bu yana yaklaşık yüzde 5 daha artmış oldu. Bakalım yeni yılda iOS 8'in artışı devam edecek mi?
shiftdelete
65538
Bu haberler ilginizi çekebilir