iOS 8 Cihazınıza Klavye Yükleme Rehberi

iOS 8 ile birlikte Apple, artık mobil cihazlarda üçüncü parti klavye uygulamalarının kullanımına izin veriyor. Peki, bu uygulamaları nasıl yükleyip etkinleştireceğimizi iOS 8 Cihazınıza Klavye Yükleme Rehberi ile adım adım anlattık.
30 Eylül 2014 20:46
iOS 8 Cihazınıza Klavye Yükleme Rehberi
Apple, iOS 8 ile birlikte üçüncü parti uygulamaların kullanımına izin verdi. Bu uygulamalar arasında en çok klavye uygulamaları tercih ediliyor.
 
Peki, üçüncü parti klavye uygulamalarını nasıl yükleyip etkinleştireceğiz? Bu yazımızda iOS 8'de üçüncü parti klavye uygulamasının nasıl yüklenip etkinleştirileceğini açıklayacağız.
 
Uygulama Yükleme
ilk olarak bir klavye uygulaması yükleyerek başlayalım. Kendi istediğiniz herhangi bir klavye uygulamasını yükleyebilirsiniz.
 
Uygulamayı Etkinleştirme
Bir uygulama yükledikten sonra, o uygulamayı etkinleştirebilmek için Ayarlar>Genel>Klavye>Klavyeler>Yeni Klavye Ekle yolunu izleyin.
 
 
Daha sonra "Üçüncü Parti Uygulamalar" bölümünde yer alan, yüklediğiniz klavye uygulamasını seçerek uygulamayı etkinleştirin.
 
Uygulamayı Yetkilendirme
Uygulamayı etkinleştirdikten sonra, "Klavyeler" sayfasında yüklediğiniz uygulamayı göreceksiniz. Uygulamanın dil önerileri ve diler arasında geçiş gibi özelliklerini kullanabilmek için uygulamaya tam erişim izni vermeniz gerekecek.
 
 
Bunu yapabilmek için "Klavyeler" sayfasında yüklediğiniz uygulamanın üzerine tıklayın. Açılan sayfada "Tam Erişime İzin Ver" seçeneğini etkileştirin ve gelen uyarıyı onaylayın.
 
Küçük Bir Uyarı
Burada unutmamanız gereken bir detay bulunuyor. Yüklediğiniz klavye uygulamaları asla tam olarak güvenilir değillerdir.  Çünkü uygulama ile yazdığınız tüm şeyler geliştiricilere gidebilmektedir.
 
Uygulamayı Silme
Yüklediğiniz uygulamadan memnun kalmayıp silmek isteyebilirsiniz. Uygulamayı silmek için tekrar Ayarlar>Genel>Klavye>Klavyeler yolunu izleyerek "Klavyeler" sayfasını açın.
 
 
Açılan sayfanın sağ üst bölümündeki "Düzenle" tıklayın ve silmek istediğiniz uygulamanın solunda yer alan kırmızı simgeye dokunun. 
 
Daha sonra uygulama, tekrar "Yeni Klavye Ekle" sayfasına gidecektir. Burada uygulamayı istediğiniz gibi silebilir ya da tekrar etkinleştirebilirsiniz.
shiftdelete
Etiketler : Apple , iOS 8 , ipad , iphone , klavye , swiftkey
819993
Bu haberler ilginizi çekebilir