iOS 8 Bluetooth Sorunu

17 Eylül'de yayınlanan iOS 8 hakkında sorunlar bitmiyor. Yeni bir güncellemenin bazı problemler çıkarması elbette çok doğal. Ancak iPhone kullanıcıları bu durumdan sıkılmışa benziyor çünkü her yeni sürüm, yeni bir sorun çıkardı. Şimdi de iOS 8 bluetooth sorunu , bluetooth aksesuar kullanan iPhone kullanıcılarını etkiliyor.
02 Ekim 2014 21:39
iOS 8 Bluetooth Sorunu
Haziran ayında WWDC etkinliğinde OS X Yosemite ve Swift ile birlikte tanıtılan iOS 8, 3 aylık beta sürecinin ardından 17 Eylül tarihinde final sürümü ile iPhone 4S ve üstü cihaz kullananların hizmetine sunulmuştu.
 
Yayınlanmasından sonra Wi-Fi bağlantısında kopmalara sebep olması gibi sorunlarla ve 2G-3G arasında geçiş yapma özelliğinin kaldırıması gibi özellikleri ile birçok kullanıcıdan tepki alan iOS 8, şimdi de Bluetooth bağlantı sorunları ile karşı karşıya kaldı.
 
MacRumors ve Apple Destek forumlarında birçok kullanıcı iOS 8 ve iOS 8.0.2 yüklü cihazlarını otomobilleri ile kullandıklarında bir takım sorunlar ile karşılaştıklarını belirtiyorlar.
 
Yaşanan eşleme sorununda dolayı arama geldiğinde müziğin durması, arama yapma/yanıtlama gibi bazı özelliklerin tam olarak çalışmadığından şikayetçi olan kullanıcılar arasında iPhone 4S'den iPhone 6 Plus'a kadar tüm cihazların kullanıcıları bulunuyor.
 
Sorun Arabalarla Sınırlı Değil
 
Her ne kadar MacRumors ve Apple Destek forumlarında şikayetçi olan kullanıcıların çok büyük bir çoğunluğu otomobil ile kullanımda bu sorunu yaşadığını belirtse de aslında bu sorun kulaklık, hoparlör ve diğer Bluetooth aksesuar kullanıcılarının da karşısına çıkıyor. Örneğin Pebble, Cookoo gibi akıllı saatler ile iOS 8 yüklü cihazlarınızı kullandığınızda da benzer sorunlar ile karşılaşabiliyorsunuz. 
 
 
Bu sorunla karşılaşan bazı kullanıcılar Tüm Ayarları Sıfırla diyerek sorunlarını çözdüklerini belirtseler de bu seçeneğin nadir de olsa iCloud Drive belgelerinin silinmesine de sebep olabildiğini ve en azından bunun önüne geçilmeden bu seçeneğin tercih edilmemesi gerektiğini de belirtelim.
 
Ayrıca telefonlarına iOS 8 Beta 1 yükleyen bazı kullanıcılar da sorunun çözüldüğünü belirtiyorlar ancak daha iOS 8.0.2 bile yeterince stabil değilken, daha da sorunlu olabilecek bir beta sürümüne geçmenizi tavsiye etmiyoruz.
shifdelete
26874
Bu haberler ilginizi çekebilir