iOS 11.2 Beta 6 Güncellemesi Yayınlandı!

Apple, güncelleme yayınlamaya devam ediyor. Şimdi de iOS 11.2 Beta 6 güncellemesini yayınladı. Bakalım ne gibi yenilikler geliyor.
02 Aralık 2017 08:14
iOS 11.2 Beta 6 Güncellemesi Yayınlandı!
Apple, iOS 11 işletim sistemine yeni özellikler getirecek ve bir çok hatanın düzeltileceği iOS 11.2’nin beta sürümü olan iOS 11.2 Beta 6 , geliştiricilere sunuldu.
 
iOS 11.2 ile neler gelecek?
 
Apple’ın yakın vakitte tam sürümünü çıkartacağı iOS 11.2 ile birlikte Apple Pay Cash adı verilen bir teknoloji kullanıcıları bekliyor olacak. Bu teknoloji sayesinde kullanıcı, iMessage uygulaması üzerinden istediğini herhangi bir kişiye direkt uygulama üzerinden para transferi yapma imkanına sahip olacak.
 
Tabii ki bu özelliğin Türkiye’de kullanılabilir olup olmadığını, zaman gösterecek.
 
 
iPhone X‘de pil durumunun ve konum sisteminin aktifliğinin gösterildiği sağ üst köşedeki ikonların altına küçük bir çizgi eklenecek. Böylece buradan bildirim merkezinin açıldığı kullanıcılara iletilmeye çalışılacak. iPhone X için gelen bir yenilikte, 7.5W hızlı şarj desteği olacak. Güncellemeyle beraber iPhone X’ler daha hızlı kablosuz şarj olacak.
 
Denetim Merkezi’nde Wi-Fi ve Bluetooth’un neden kalıcı olarak tamamen kapatılamadığını açıklayan iki bildirim metni gelecek. Böylece kullanıcılara bu durumun bir hata olmadığını ve sistemin çalışma tarzının bir parçası olduğu anlatılmış olacak.
 
Hesap makinesinde hızlı tuşlamalar yapıldığında bazı işlemlerin pas geçilmesine sebebiyet veren bir hata düzeltilecek. Hesap makinesi uygulamasındaki tüm animasyonlar, hatasız ve hızlı işlem yapabilmeniz için kaldırılacak.
 
Bunun dışında bir çok hata düzeltmesi, yeni emojiler ve canlı duvar kağıtlarıda, iOS 11.2 ile gelecekler arasında.
 
iOS 11.2 Beta 6 nasıl indirilir?
 
 
iOS 11.2, halen beta yani deneme sürümünde olan bir işletim sistemi. Beta sürümünde olması, işletim sisteminin çeşitli güvenlik açıklarının bulundurduğu ve günlük kullanım için bünyesinde birçok hata bulundurduğu belirtir.
 
 
Aynı zamanda işletim sisteminin bu beta sürümünü, henüz sadece geliştiricilere sunuldu.
 
Yani Apple geliştirici platformuna kayıt olmadan, bu sürümünü indirip telefonunuza kurmanız mümkün değil. Birkaç gün bekleyerek, halka açık olan sürümünü indirmenizi öneriyoruz. Tabii ki telefonunuzun iTunes üzerinden yedeğini almayı unutmayın.
 
iOS 11.2 Beta 6 destekli cihazlar;
 
iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, 12.9 inç iPad Pro, 2. nesil 12.9 inç iPad Pro, 1. nesil 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve iPod Touch 6. nesil.
 
shiftdelete
334584
Bu haberler ilginizi çekebilir