iOS 11 Yüklü Cihazlarda Yeniden Başlama Sorunu!

iOS 11'de tarih hatası olarak adlandırılan hata nedeni ile telefonlar yeniden başlatma sorunu ile karşı karşıya kaldı!
02 Aralık 2017 10:33
iOS 11 Yüklü Cihazlarda Yeniden Başlama Sorunu!
Güncelleme denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden biri olan Apple, geriye dönük sunduğu destek ve yeniliklerle kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Bugün ise iOS 11.1 ve üstü sürüm yüklü Apple cihazları beklenmedik bir şekilde kendini yeniden başlattı. iOS 11 tarih hatası olarak isimlendirilen bu sorun, dünyanın dört bir yanında yaşanmakta.
 
Sinir bozan yeni iOS 11 tarih hatası!
 
Bugün yani, 2 Aralık 2017 tarihinde iOS 11.1 ve üstü sürüm çalıştıran birçok farklı Apple cihazı (iPhone X, iPhone 7, iPhone 8 dahil), beklenmedik bir şekilde kendini yeniden başlattı veya sürekli olarak başlatıyor.
 
 
 
 
Bu sorunun, bir günde birden fazla bildirim veya hatırlatıcı gönderen uygulamalar tarafından tetiklenen bir iOS hatasından kaynaklandığı düşünülüyor.
 
Dolayısıyla, cihazınız eğer bir yeniden başlatma döngüsünde sıkışmışsa, sorunu düzeltmek için bu tür uygulamalardan gelen bildirimleri kapatmayı deneyebilirsiniz. Alternatif olarak, sorun giderilene kadar cihazınızın tarihini 1 Aralık‘a geri döndürmeyi de deneyebilirsiniz.
 
 
 
 
Apple‘ın yardım destek hattı, hali hazırda sorunu onayladı ve çözüm önerileri sunmaya başladı. Hatta öyle ki destek hattı şu anda hatadan etkilenen kullanıcıların aramaları yüzünden kilitlenmiş durumda.
 
shiftdelete
66208
Bu haberler ilginizi çekebilir