iOS 10.2.1 Güncellemesi Batarya Sorununa Çözüm Getirdi Mi?

Uzun bir test sürecinin ardından yayınlanan iOS 10.2.1, bazı hataların düzeltildiği güncellemeydi. Peki 10.2.1 güncellemesi batarya sorununu çözdü mü?
26 Ocak 2017 14:06
iOS 10.2.1 Güncellemesi Batarya Sorununa Çözüm Getirdi Mi?
Ekim ayında iOS 10,1'in yayınlanmasının ardından iOS kullanıcıları genel bir batarya problemi yaşamaya başladı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hariç, kullanıcılar pil seviyesi %30'a ulaştığında cihazlarının kapanmasından şikayet etmeye başladılar.Garip olan, bazı durumlarda cihaz  kapanmadan önce pil yüzdesinin %30'dan %1'e düşmesi.
 
Her iki durumda da telefon şarja takıldığında pil yüzdesi %30'dan başlayarak artmaya devam ediyor. Bu sorun iOS 10.2'de daha fazla kullanıcıyı etkilemeye başladı. Şu anda Apple Destek Toplulukları Forumunda sorunla alakalı açılan konu 125 sayfayı geçmiş durumda. Peki Apple'ın 1.5 ay bOyunca test ettiği iOS 10.2.1 bu soruna çare oldu mu ? 
 
iOS 10.2.1'de sorun devam ediyor
 
Apple, iOS 10.2.1 güncellemesiyle "hata düzeltmeleri" vaat etmişti. Ancak iPhone'da yaşanan pil seviyesinin %30'a  düşmesi ile telefonun kapanması sorunu çözülemedi.Birçok kullanıcı hala problem yaşıyor. Forbes'ten Gordon Kelly, konu ile ilgili ilginç bir açıklama yaptı.
 
 
Kelly'e göre Apple, iOS 10.2.1'in testleri sırasında yayınladığı beta versiyonlarında bu güncellemenin ne içerdiği, hangi hataları düzelttiği konusunda bilgi vermedi. Ona göre  iOS 10.2.1'de %30'da kapanma sorununu çözmek için hiç bir çaba sarfedilmedi. Kelly, Apple'ın bu sorunu görmezden geldiğini düşünüyor.
 
 
 
Çin Tüketici Derneği de Apple'ı kablosuz iletişim için temel tüketici ihtiyaçlarını karşılamamakla suçluyor. Apple, sorunu kabul etmiş yada konu ile ilgili bir açıklama yapmış değil. Bu sebeple şu anda test edilen iOS 10.3'te sorunla ilgili bir iyileştirme yapılıp yapılmayacağı belirsiz. Apple'ın konu ile ilgili bir çabası varsa bunun sonucunu ancak 1.5 sonra test süreci bitince öğrenebileceğiz.
 
shiftdelete
491652
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Apple Clips Yayınlandı!

  Apple Clips Yayınlandı!

  Apple'ın bir süre önce duyurduğu yeni uygulaması Apple Clips nihayet yayınlandı. Üstelik ücretsiz. İşte detaylar...
 • Spotifyden İnanılmaz Rakamlar!

  Spotify'den İnanılmaz Rakamlar!

  Son dönemlerde Apple Music servisiyle kıyasıya bir rekabet yaşayan Spotify'ın açıkladığı son rakamlar, firmanın yükselişte olduğunu gösteriyor.
 • OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. iOS için güncellenen OneDrive uygulamasında bir çok yenilik oldu. Peki yeni güncelleme ile neler geldi?
 • Windows 10da Açık Bulundu!

  Windows 10'da Açık Bulundu!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da açık keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi? Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Dava Şoku!

  WhatsApp'a Dava Şoku!

  WhatsApp'a Almanya'da şok bir dava açıldı. WhatsApp'ın, kullanıcıların verilerini usulsüz bir şekilde paylaşıldığı düşünülüyor! Detaylar haberimizde...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'a Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'ın merakla beklenen özelliği sonunda yeni güncelleme ile geliyor. İşte detaylar...
 • Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  iOS 10.2 jailbreak yayınlandı. Adım adım kurulumu ve detayları haberimizde.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama