iOS 10.2 Video Yükleme Sorunu Nasıl Çözülür?

Apple, son dönemlerde bazı içeriklerin iTunes'tan iPhone ve iPad'e yüklenmesini engelliyor. Peki bu sorun nasıl çözülür? Detaylar haberimizde!
18 Ocak 2017 22:46
iOS 10.2 Video Yükleme Sorunu Nasıl Çözülür?
iOS cihaz kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan birisi cihazlarına yükleyecekleri herşey için iTunes'a mahkum olmaları. iTools ve iMazing gibi programlar olsa da Android kullanıcıları kadar bir özgürlük sözkonusu değil.
 
iOS 10.2'de video yüklenmiyor
 
iOS 10.2, kullanıcıların DVD'lerden ve diğer kaynaklardan kopyaladıkları ve iTunes'a yükledikleri videoların oynatılmasını engelliyor. Bunun bir hata olup olmadığı veya Apple tarafından bilinçli yapılmış bir engelleme olup olmadığı henüz belli değil.
 
DVD'den iPhone veya iPad'e film yüklemek şimdiye kadar oldukça basit bir işlemdi. Diski bilgisayarınıza yerleştirip, videoyu sabit sürücünüze kopyalayıp iTunes'a aktarmanız ve iOS cihazınızı senkronize etmeniz yeterliydi. Fakat iOS 10.2 ile birlikte videolar uygulaması kaldırılarak yerine TV uygulaması geldi.
 
 
Apple'ın Destek Toplulukları Forumu iOS cihazları üzerinden sevdikleri filmleri ve TV şovlarını kullanamayan kişilerin şikayetleri ile doldu. Bazı kullanıcılar bu soruna geçici bir çözüm bulmuşlar.
 
Bu kullanıcılar yeni TV widgetı'nın bugün sayfasına eklenmesinin, kopyalanan içeriğin TV uygulamasında görünmesini sağladığını ve bunun kasıtlı bir engelleme yerine iOS 10.2'deki bir hatadan kaynaklandığını ileri sürüyorlar. Bununla birlikte, geçici çözüm tüm kullanıcılar için işe yarayan bir yöntem değil.
 
İşte çözüm
 
Bulunan geçici çözüm şu şekilde: iTunes giriş ekranınızdan Bugün sayfasına ulaşın. Sonra da en alta gelin. Düzenle butonuna dokunun. Ardından TV uygulamasının yanında görünen yeşil "+" simgesine dokunun. Widget göründüğünde video içeriğinizi TV uygulamasında görebilirsiniz.
 
Eğer bu yöntem işe yaramazsa şu an yapabileceğiniz tek şey Apple'ın bu sorunu çözmesini beklemek. Bu, şimdilik bir hata gibi görünüyor. Apple'ın kullanıcıların, iOS cihazlarına yükledikleri yasal içeriği oynatmalarını engellemesi pek olası görünmüyor.
 
shiftdelete
Etiketler : Apple , iOS 10.2 , ipad , iphone , iTools , itunes
293010
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Apple Clips Yayınlandı!

  Apple Clips Yayınlandı!

  Apple'ın bir süre önce duyurduğu yeni uygulaması Apple Clips nihayet yayınlandı. Üstelik ücretsiz. İşte detaylar...
 • Spotifyden İnanılmaz Rakamlar!

  Spotify'den İnanılmaz Rakamlar!

  Son dönemlerde Apple Music servisiyle kıyasıya bir rekabet yaşayan Spotify'ın açıkladığı son rakamlar, firmanın yükselişte olduğunu gösteriyor.
 • OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. iOS için güncellenen OneDrive uygulamasında bir çok yenilik oldu. Peki yeni güncelleme ile neler geldi?
 • Windows 10da Açık Bulundu!

  Windows 10'da Açık Bulundu!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da açık keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi? Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Dava Şoku!

  WhatsApp'a Dava Şoku!

  WhatsApp'a Almanya'da şok bir dava açıldı. WhatsApp'ın, kullanıcıların verilerini usulsüz bir şekilde paylaşıldığı düşünülüyor! Detaylar haberimizde...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'a Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'ın merakla beklenen özelliği sonunda yeni güncelleme ile geliyor. İşte detaylar...
 • Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  iOS 10.2 jailbreak yayınlandı. Adım adım kurulumu ve detayları haberimizde.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama