Instagram Hikayeleri Artık WhatsApp'ta!

Kullanıcılar tek bir hikayeyi hem Instagram hem Facebook hem de WhatsApp'ta paylaşabilecek.
06 Ocak 2018 12:15
Instagram Hikayeleri Artık WhatsAppta!
Snapchat’te popülerliği yakalayan Hikayeler özelliğini Facebook önce kendi uygulamasına bu özelliği getirdi sonrada çatısı altındaki Instagram ve WhatsApp’ta kullanmaya başladı. Günün sonunda ise en çok ilgiyi gören Instagram Hikayeler oldu. 
 
 
Facebook ve WhatsApp Hikayeler özelliğinin beklenen kullanıcı sayısına ulaşamamasından sonra Facebook çeşitli yenilikler getirdi. Bunlardan ilkide Instagram Hikayelerinin otomatik olarak Facebook’ta da paylaşılabilmesi oldu. Bu özellikde Facebook Hikayeler istatistiklerini biraz yukarı çekmeyi başardı. Bu nedenle Facebook, benzer uygulamayı şimdi de WhatsApp için getirmeye hazırlanıyor. 
 
 
Test aşamasında olan özellikte artık Instagram Hikayelerde paylaşılan bir içeriği hem Facebook’ta hem de WhatsApp’ta paylaşmak mümkün olacak. Bu özellik ile birlikte bütün platformlardaki hikaye özelliğinin kullanımının artması bekleniyor. 
 
Özelliğin yakında kullanıma sunulması bekleniyor fakat sonuçlarını öngörmek zor. Benzer bir özelliğin Facebook’ta işe yaramış olması bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta geri tepebileceği düşünülüyor.
 
milliyet
164596
Bu haberler ilginizi çekebilir