İkinci En İyi Ekran iPhone 6 Plus'ta

Apple’ın Eylül başında tanıttığı akıllı telefonu iPhone 6 Plus, Display Mate’in yaptığı testler sonucunda iyi bir sonuç aldı diyebiliriz. İkinci En İyi Ekran iPhone 6 Plus'ta
23 Eylül 2014 20:33
İkinci En İyi Ekran iPhone 6 Plusta

Apple’ın satış rekorları kıran dev ekranlı akıllı telefonu iPhone 6 Plus, en iyi ekrana sahip ikinci akıllı telefon seçildi. Geçtiğimiz hafta Samsung’unGalaxy Note 4’ünü en iyi ekranlı akıllı telefon olarak seçen Display Mate,iPhone 6 Plus’ın ekranını ikinci sıraya yerleştirdi.

Display Mate hakkındaki yorumlar genelde şirketin Samsung’a yakın olduğu yönünde olsa da, şirketin Samsung ile bir alakası ( en azından resmi olarak ) bulunmamakta.

iPhone 6 Plus’ı özellikle renk doğruluğu açısından oldukça kaliteli bulanDisplay Mate, cihaz hakkında, “LCD ekrana sahip en iyi akıllı telefon” yorumunu da yaptı. Görüş açısı ve parlaklık dışında tüm test kategorilerinde başarı elde eden iPhone 6 Plus, bu zamana kadar yapılmış telefonlar arasında sadece Galaxy Note 4’ün gerisinde kaldı.

14-09/23/iphone6.jpg

iPhone 6 beğenilmedi

Açıklanan sonuçlara göre Display Mate iPhone 6’nın 4,7 inç ekranından pek etkilenmemiş. iPhone 6’nın testlerde iPhone 6 Plus kadar başarılı olamamasının en büyük sebebi ise çözünürlüğünün daha düşük olması.

shiftdelete
671186
Bu haberler ilginizi çekebilir