İki Günde 200 Bin Satan BlackBerry Passport Şaşırttı

BlackBerry'in akıllı telefon pazarında var olma mücadelesinin en önemli hamlesi olan amiral gemi modeli Passport, henüz haftası dolmadan firmanın yüzünü güldürmeye başladı. İki Günde 200 Bin Satan BlackBerry Passport Şaşırttı !
30 Eylül 2014 21:31
İki Günde 200 Bin Satan BlackBerry Passport Şaşırttı
Daha piyasaya çıkalı iki gün olmasına rağmen BlackBerry Passport modeli 200 bin satış rakamına imza attı. Model Amazon stoklarında 6 saat, BlackBerry mağazası stoklarında 10 saat içerisinde tükenen model firma tarihinde de en hızlı satan model oldu.
 
4.5 inçlik ekranında 1440x1440 piksel çözünürlük sunan model, Snapdragon 800 yongasetinden gücünü alıyor ve 3GB RAM, 32GB artırılabilir kapasite, 3450mAh gücünde batarya şeklinde özellikler barındırıyor.
 
Fiziksel klavyesine de dokunmatik hassasiyet kazandıran model, üç sıra klavyenin üzerine yazılan yazıya uygun karakterler çıkaran sanal bir dördüncü klavye ile kullanımı da oldukça kolaylaştrıyor. Daha çok iş adamlarına hitap eden BlackBerry Passport hedeflediği ilgiyi yakalamışa benziyor. 
 
Thorsten Heins ile akıllı telefon pazarında ikinci bir şans arayan BlackBerry, işler beklendiği gibi gitmeyince yola John Chen ile devam etme kararı almıştı. Passport aslında Chen'in de ilk büyük başarısı olarak görülüyor.  
donanımhaber
96221
Bu haberler ilginizi çekebilir