Huawei'nin Gözü Yükseklerde

Huawei'nin gözü yükseklerde... Huawei Başkanı Richard Yu çok iddialı açıklamalarda bulundu. Çinli teknoloji devinin hedefi akıllı telefon pazarında Xiaomi’yi değil Samsung’u alt etmek.
29 Ocak 2015 02:03
Huaweinin Gözü Yükseklerde
2014 yılında Huawei 75 milyondan fazla akıllı telefon sattığını duyurdu. Bu satış rakamları, Huawei’yi dünyanın en büyük 5 akıllı telefon üreticisi sıralamasındaki üç Çinli firmadan biri konumuna getirdi. Herkes Huawei’yi akıllı telefon pazarında Xiaomi ve Lenovo‘nun en büyük rakibi olarak gösterse de, Huawei Başkanı Richard Yu çok daha iddialı bir gidişat içerisinde olduklarını belirtiyor. Yu’nun yaptığı açıklamaya göre Huawei, başlıca rakibi olarak Xiaomi, Meizu ya da Lenovo gibi markaları değil Samsung‘u görüyor.
 
 
Bir süre önce Richard Yu başka bir açıklamasında Xiaomi ve Meizu’yu en güçlü akıllı telefonlarında QHD ekran kullanmalarından dolayı eleştirmişti. Xiaomi ve Meizu akıllı telefonların QHD yani 2560×1440 piksel çözünürlükle verimli olamayacağına işaret eden Richard Yu, bu çözünürlüğü gereklilik olarak görmediğini belirtmişti. Şu an piyasada Huawei markasını taşıyan QHD çözünürlüklü akıllı telefon olmadığını da unutmadan hatırlatalım. Tabii ki bu durum Huawei’nin QHD ekranlı akıllı telefon üretmeyeceği anlamına gelmemeli. Ancak Çinli devin yakın zamanda FHD ekranlardan vazgeçmeyeceği açıkça belli oluyor.
 
2015 yılında tempoyu iyice arttıracak olan Huawei, şu sıralar G7 ve Mate 7 modelleriyle dikkat çekiyor. Techno-Labs inceleme merkezine konuk etme fırsatı bulduğumuz bu iki başarılı akıllı telefonun incelemelerini aşağıdaki bağlantılardan görüntüleyebilirsiniz.
technolabs
235999
Bu haberler ilginizi çekebilir