Huawei'den Yeni Akıllı Telefon Y6 Scale

Çinli elektronik üreticisi Huawei'den yeni akıllı telefon modeli Y6 Scale geliyor. Giriş seviyesine özel olarak üretilen cihaz hakkında ki detaylar haberimizde.
25 Temmuz 2015 12:34
Huaweiden Yeni Akıllı Telefon Y6 Scale
Son dönemde telefon üretim hızını arttıran Huawei, model yelpazesini genişletmeye de devam ediyor. Çin'in en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Huawei, özellikle giriş ve orta segmentteki telefonlarıyla adından bahsettirmeyi başarmıştı.
 
 
Genel itibari il giriş ve orta segmentteki telefonlarıyla Avrupa pazarına açılan firma, bu segmentteki cihazlarına bir yenisini daha ekledi.
 
Huawei Y6 Scale Özellikleri
 
30 Temmuz'da satışa sunulması beklenilen Huawei Y6 Scale'ın özellikleri ise şu şekilde;
 
Gücünü Snapdragon 210 yonga setinden alan Huawei Y6 Scale, GPU tarafında ise Adreno 304'ü kullanıyor. 720p çözünürlüğünde 5 inçlik bir ekrana sahip olan Y6 Scale'de 1GB'lık RAM bulunuyor. 8GB'lık dahili hafızasının yanı sıra microSD desteği de bulunan telefon 2200 mAh gücünde orta düzey bir bataryadan besleniyor.
 
 
Huawei Y6 Scale'ın fiyatı ise 165 dolar olarak belirlenmiş durumda. İşin ilginç yanı ise, Huawei'nin geçtiğimiz gün ortaya çıkan modeli Honor 4A'nın, Y6 Scale ile hemen hemen aynı donanımı içermesine karşın 100 dolarlık etiket fiyatıyla duyurulmuş olması. Ayrıca Honor 4A'da 2GB'lık RAM desteği bulunuyordu.
 
Görünen o ki Huawei, Avrupa pazarı için geliştirdiği telefonlarda fiyat oranını biraz daha yüksek tutuyor.
shiftdelete
16563
Bu haberler ilginizi çekebilir