HTC One M9’a Duo Camera Gelebilir

HTC One M9'a Duo Camera gelebilir, hemde beklenenden çok daha fazla megapiksel ile. İddialara göre HTC One M9, 40 megapiksellik Duo Camera teknolojisine sahip olacak.
03 Şubat 2015 23:32
HTC One M9a Duo Camera Gelebilir
Akıllı telefon üreticileri, kamera kalitelerini yükseltmek adına birçok farklı yöntem benimsiyor. Apple, Samsung, Sony ve Xiaomi gibi üreticilerin tek lensli kamera modülleri, mobil cihazlar için son derece yeterli. Fakat HTC geliştiricileri akıllı telefonları değil kompakt fotoğraf makinelerini hedef olarak belirlediler. Bu hedef de, alan derinliği hissi verebilen dijital kamera modüllerinin üretilmesini şart kılıyor.
 
 
LaptopMedia adlı teknoloji blog’unun HTC çalışanlarından aldığını iddia ettiği bir bilgiye bakılırsa, üreticinin Duo Camera teknolojisi HTC One M9‘da da yaşamaya devam edecek. HTC One M9’da kullanılacağı belirtilen çift lensli sistemin 20 megapiksel çözünürlüklü ve optik görüntü sabitleme özellikli iki sensör içereceği söyleniyor.
 
Sızdırmacının sözlerine bakılırsa, 5 inç Full-HD ekranlı cihazın ön yüzünde HTC One M8‘in arka kısmında yer alan 4 megapiksellik UltraPixel teknolojili algılayıcı yer alacak. Halihazırda HTC tarafından yanıtlanmayan bu iddialarda gerçeklik payı olup olmadığını ise Mart ayında hep birlikte göreceğiz.
technolabs
464029
Bu haberler ilginizi çekebilir