HTC One E9 Sızdırıldı

HTC One M9’un dev ekranlı kardeşi HTC One E9 görselleri sızdırıldı. TENAA’nın sertifikalama dosyaları, cihazın internet ortamına sızmasına neden oldu...
12 Mart 2015 00:03
HTC One E9 Sızdırıldı
Geçtiğimiz hafta Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi, 2015 yılının en iddialı akıllı telefonlarının tanıtımlarına sahne olmuştu. Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’in yanı sıra, HTC One M9 ile karşılaşma fırsatı bulmuştuk.
 
 
Yeni nesil Android amiral gemisinde Qualcomm Snapdragon 810 gibi performans canavarı bir işlemci kullanan Tayvanlı üretici, One M8’da görülen 5 inç Full HD düzeyindeki ekranı değişikliğe maruz bırakmadan One M9’a aktarmıştı. Fakat, HTC One M9’un Full HD bir ekranla idare edecek olması, üreticinin 2K ekran trendini ıskaladığı anlamına gelmiyor.
 
 
Çin’in telekomünikasyon aygıtı serfikalandırma mercii TENAA veritabanından sızan bilgiler ve görseller, HTC One E9’un bir söylentiden ibaret olmadığını ortaya koyuyor. E9’un 5,5 inç’lik ekranı, QHD çözünürlükte. Cihaza eşlik eden teknik özellikler ise, 2 GHz 64-bit sekiz çekirdekli MediaTek işlemci, 3 GB RAM, microSD destekli 32 GB dahili hafıza ve 20 megapiksel arka kamera biçiminde sıralanıyor.
 
HTC One M9, Mart ayının sonunda Türkiye’ye teşrif edecek. Ancak E9’un fiyatı ve çıkış tarihi hakkında henüz  resmi bir açıklama bulunmuyor.
technolabs
883071
Bu haberler ilginizi çekebilir