HTC M9 2K Ekranla Mı Gelecek

HTC M9 2K ekranla mı gelecek ?HTC One serisinin 2015 yılındaki M9 kodlu modelinin ekranının özelliklerine ilişkin detaylar gündeme gelmeye devam ediyor.
29 Kasım 2014 13:29
HTC M9 2K Ekranla Mı Gelecek
Akıllı telefon pazarında 2014 yılı geride kalmak üzere, büyük markalar en gösterişli modellerini pazara sundu ve 2015 kartlarını da yavaş yavaş sergilemeye başladılar.
 
Samsung’un Galaxy S6’sı, Alpha modelleri gibi merakla beklenen yeni cihazlarla beraber HTC’nin One serisinin son versiyonu da ilgiyle tartışılıyor, spekülasyonların hiç de az olmadığı modellerin arasında kendine yer buluyor.
 
 
2014 yılında estetik tasarımıyla ilgi gören One M8’in selefinin 5,5 inç ekran boyutunda 2560 x 1440 piksel 2K/QHD çözünürlüğe sahip olacağı yönünde önemli kaynaklardan bilgiler geliyor. Henüz doğrulanmamakla beraber bu tip bilgilerin, kaynaklarının daha önceki yıllardaki tutarlı tahminleri nedeniyle, günümüz teknoloji basını açısından önem taşıdığını belirtmek gerekiyor.
 
 
Söz konusu ekranın yanı sıra HTC M9’da Qualcomm’un en son 64 bit destekli SoC paketi mevcut olabilir. Bunun yanı sıra Tayvanlı şirketin 2 GB RAM’i 3 GB’a yükseltmesi beklentisi de bir hayli yoğun. M9’da 16 MP OIS kamera ve güçlü bir ses yapısı beklentisi var.
 
Daha önce Beats ile gerçekleştirdiği işbirliği ile ilgi gören şirketin bu kez de Bose ile iş birliğine gitmesi bekleniyor. Nispeten pahalı ve güçlü bir marka olan Bose’un ses konusundaki deneyiminin Beats’den aşağı kalır yanı kesinlikle yok.
 
Son olarak HTC M9’da 3500 mAh batarya ile gelineceğine yönelik gülü emareler var ve Android 5.0 Lollipop da cihazın yazılım tarafı olacak. Bakalım HTC M9 beklentilere ne gibi yanıtlar verecek ve tahminleri ne seviyede haklı çıkaracak? Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.
shiftdelete
373541
Bu haberler ilginizi çekebilir