HTC Grip Görücüye Çıkıyor

Elektronik devi HTC'nin Mart ayında tanıttığı akıllı bilekliği Grip, görücüye çıkıyor. Yakın bir tarihte piyasaya sürülmesi beklenen akıllı bileklikle ilgili detaylar haberimizde...
15 Temmuz 2015 13:19
HTC Grip Görücüye Çıkıyor
Tayvanlı üretici HTC, Mart ayında MWC 2015 kapsamında düzenlediği etkinlik ile yeni ürünlerini tüm dünyaya tanıtmıştı. Yeni amiral gemi modeli One M9'un duyurusunu yapan HTC, bunun yanında Grip adında bir de akıllı bileklik tanıtmıştı.
 
 
HTC'nin ilk giyilebilir ürünü olan Grip, tanıtımdan sonra bir daha hiç gündeme gelmedi. Kullanıcıların pek fazla ilgisini de çekemeyen akıllı bileklik, deyim yerindeyse biraz gölgede kaldı.
 
 
HTC Grip Nihayet Çıkıyor!
 
Tanıtımının üzerinden 4 ay geçen HTC Grip, uzun bir zaman sonra kendisini gösterdi. Firmanın ilk giyilebilir cihazı olma özelliğine sahip olan akıllı bileklik, Bluetooth SIG'de ortaya çıktı. Bluetooth SIG sertifikasını alan HTC Grip, artık raflardaki yerini alabilecek.
 
 
Akıllı bilekliğin özelliklerini hatırlayacak olursak eğer; HTC Grip 1.8 inç büyüklüğünde 32x160 PM-OLED ekrana sahip. 100 mAh bataryası bulunan fitness takip bilekliği, ayrıca GPS destekli. Beraberinde ivme ölçer, jiroskop, pusula ve ışık sensörlerini getiren akıllı bileklik aynı zamanda IP57 sertifikası ile suya ve toza karşı dayanıklı.
 
Android ve iOS desteği bulunan akıllı bilekliğin fiyatı ise 199 dolar olarak lanse edilmişti.
shiftdelete
989110
Bu haberler ilginizi çekebilir