HTC' den Yeni Nexus Sürprizi

Android L ile aynı gün tanıtılması beklenilen Nexus 9 bekleyenlere bir de HTC' den Yeni Nexus Sürprizi geldi. Kısaca diyebiliriz ki; HTC, tablet piyasasına büyük bir adımla geri dönüyor.
22 Eylül 2014 21:27
HTC den Yeni Nexus Sürprizi
Uzun bir süredir yeni Nexus tableti kimin üreteceği konuşulurken, son çıkan haberlere göre Nexus 9, HTC tarafından üretilecek. 
 
2011 yılından beri tablet üretmeyen Tayvanlı firma, görünüşe göre bu sektöre yeniden giriyor.
 
Ortaya çıkan haberlere göre HTC yöneticileri bu aralar Mountain View'deki Google ofisini oldukça sık ziyaret etmeye başladılar.
 
Bu durumda, eğer bir aksilik çıkmazsa, Nexus 9 HTC tarafından üretilecek. Nexus tabletlerin son iki versiyonunda ASUS ile çalışan Google, görünüşe göre kendisine yeni bir iş ortağı bulmuş.
 
Nvidia Tegra işlemci
 
Teknik özellik tarafında çok fazla bilgi bulunmazken, tablette büyük ihtimalle Nvidia'nın 64 bit Tegra K1 işlemcisi kullanılacak. Android L ile gelmesine kesin gözle bakılan tabletin için tanıtım tarihi olarak ise 16 Ekim tarihi işaret ediliyor. Google'ın aynı gün Android L'nin final sürümünü de tanıtması bekleniyor.
 
Görünen o ki Google yeni tableti ile hem oyun tutkunlarını mutlu edecek, hem de Material Desing ile yepyeni bir arayüz tecrübesini kullanıcılara sunacak. 
shiftdelete
Etiketler : HTC , nexus , nexus 9 , tablet
638786
Bu haberler ilginizi çekebilir