HP Laptoplarında Keylogger Bulundu!

Bilgisayarda yazılan her harfi kaydeden gizli bir yazılım, yüzlerce HP Laptop modelinde tespit edildi.
12 Aralık 2017 21:49
HP Laptoplarında Keylogger Bulundu!
Keylogger, klavyede yazılan her harfi kaydeden gizli bir yazılım. Bilgisayarlara kullanıcılar tarafından güvenlik amacıyla yüklenebilirken aynı zamanda siber saldırganlar tarafından çeşitli yollarla da bilgisayarınıza yüklenebiliyor. Bu yazılım sayesinde kullanıcıların kişisel bilgilerinden, finansal bilgilerine kadar takip edilebiliyor. 
 
 
ABD’li teknoloji üreticisi HP daha öncede benzer bir suçlamayla karşı karşıya kalmıştı. 500’ü aşkın bilgisayar modelinde yüklü olduğu farkedilen keylogger yazılımı büyük bir güvenlik açığı yaratmıştı ve HP büyük tepki toplamıştı. Fakat firma yaptığı açıklama ile sorunu kabul etmiş ve yeni bir güncelleme ile sorunu çözmüştü. 
 
 
Şimdi ise touchpad’i çalıştırmada yardımcı olan bir programın sürücüsü içerisinde keylogger yazılımı yeniden bulundu. Durumu geçen ay HP’ye bildiren Zwclose’a geri bildirim sağlayarak durumu kabul eden HP hemen bir Driver güncellemesi yayınladı. Keylogger yazılımının bulunduğu bilgisayarların listesini açıklayan firma, güncellemelerin tamamlanarak hatanın bir an önce önüne geçmek için çalışıyor.
 
milliyet
361372
Bu haberler ilginizi çekebilir