HP, Bang&Olufsen ile Anlaştı

Beats ile anlaşmasını sonlandıran HP, bir başka ses teknolojileri şirketi olan Bang&Olufsen ile anlaştı. Detaylar haberimizde…
25 Mart 2015 22:03
HP, Bang&Olufsen ile Anlaştı
Son zamanlarda HP marka bir dizüstü bilgisayar satın aldıysanız ve bilgisayarınız Beats marka hoparlörlerle sizi karşıladıysa çok sanslısınız demektir. Çünkü Apple tarafından satın alındıktan sonra Beats’in HP ile işbirliği geçmişte kaldı. Ancak HP, bu boşluğu hızlıca doldurmayı başarmış gibi görünüyor. Şirket, Danimarkalı ses teknolojileri devi Bang&Olufsen ile kapsamlı bir anlaşmaya varıldığını açıkladı.
 
 
 
Anlaşmaya göre HP’nin gelecekteki dizüstü bilgisayar, tablet gibi ürünleri dahili ses teknolojisi konudunda Bang&Olufsen imzası taşıyacak. Danimarkalı şirket, sanat ve tasarım odaklı premium ürünleri ile tanınıyor. Aynı zamanda pahalı bir marka olması ile biliniyor.
 
BMW ve Vertu ile ortaklıkları bulunan Bang&Olufsen için HP, çok daha geniş kesimlere ulaşabileceği bir platform olacak. Tüketicilerin için de anlaşmanın önemli maddeler barındırdığını belirtelim.
 
 
İlk olarak HP’nin yeni ürünlerinde çok daha yetenekli ses performansı ile karşılaşma olasılığı artmış durumda. İkincisi ise yüksek fiyat etiketine sahip Bang&Olufsen imzalı ürünleri baz alındığında HP modellerinde nispeten stilize ve yüksek fiyatlı yeni modellerle karşılaşma olasılığı söz konusu.
 
Bang&Olufsen, önceki yıllarda Asus’la da benzer bir anlaşma yapmıştı. 
shiftdelete
287386
Bu haberler ilginizi çekebilir