Hırsızlara Apple Darbesi

Hırsızlara Apple Darbesi !.. FFC'nin paylaştığı verilere göre akıllı telefon hırsızlık oranları Apple'ın sayesinde ciddi derecede düşüşlere sebep olmuş.
07 Aralık 2014 20:19
Hırsızlara Apple Darbesi
FFC'nin paylaştığı verilere göre Amerika Birleşik Devletleri genelinde yaşanan akıllı telefon hırsızlıklarında ciddi bir düşüş söz konusu. Bu başarının en büyük destekçisi olarak ise Cupertino'lu Apple işaret ediliyor. Verilen bilgilere göre en büyük destek Apple Activation Lock'tan geliyor.
 
 
Paylaşılan bilgiler hırsızlık oranlarındaki düşüşün San Francisco'da yüzde 38, New York'ta yüzde 19 ve Londra (İngiltere)'de ise yüzde 24 oranında olduğunu gösteriyor. Bu hatrı sayılır başarı ise tekrar Apple'a mâl ediliyor.
 
Activation Lock başarısı!
 
Activation Lock özelliği Apple tarafından iOS7 ile getirilmiş, Find My iPhone özelliğini inaktif konuma getirmek isteyen kötü niyetli üçüncü şahısları hedeflemişti. Şayet hırsız Find My iPhone'u iptal etmek isterse sistem kilitleniyor ve kullanıcısından önceden belirlenmiş bir şifre talep ediyor. Ayrıca Find My iPhone aktif konuma getirilirken tekrar şifre talep ediliyor.
 
FFC akıllı telefon sahiplerinin, cihazlarına en az kredi kartlarına gösterdikleri özeni göstermeleri gerektiğini, hatta akıllı telefonların çok daha özel bilgiler içerebileceği için daha farklı bir konumda bulunduğunu ekliyor.
shiftdelete
429977
Bu haberler ilginizi çekebilir