Hima Ace ve Hima Ultra'dan Yeni Sızıntılar

HTC'nin bir süredir gündemde olan yeni yıldaki amiral gemi modeli olacak olan Hima Ace ve Hima Ultra'dan yeni sızıntılar geldi.
20 Aralık 2014 18:48
Hima Ace ve Hima Ultradan Yeni Sızıntılar
HTC'nin bir süredir gündemde olan yeni amiral gemisi One M9 ya da diğer adıyla HTC Hima'nın farklı varyantları olacağı bir süredir konuşuluyordu. Upleaks tarafından sızdırılan bilgilere göre  telefonun iki alt varyantı olacak.
 
HTC Hima Ace ve Hima Ultra isimlerindeki yeni modellerden Hima Ace, Hima'dan ufak ve daha kibar bir model olacakken Hima Ultra'nın üst seviye bir phablet olması bekleniyor.
 
Ortaya çıkan bilgiler ise bu yeni modellerin işlemcileriyle alakalı. HTC Hima'nın 64 bit destekli Qualcomm'un Snapdragon 810 işlemcisinin kullanılması beklenirken ilginç bir şekilde HTC'nin Hima Ace ve Hima Ultra'da MediaTek işlemci kullanacağı iddia ediliyor.
 
 

 
 
Yine Upleaks'ın iddialarına göre Hima Ace'ın amiral gemi modeliyle pek alakası olmayacak. Hima Ace plastikten üretilen bir kasaya sahip olacakken ana hatlarıyla ağabeyi HTC Hima'ya elbette benzeyecek. Ayrıca cihazda az önce de belirttiğimiz üzere MediaTek'in orta sınıf işlemcilerinden kullanılacak.
 
HTC Hima Ultra ise, boyca daha büyük bir model olacak. 5,5 veya 6 inçlik devasa bir ekranla QHD ekrana sahip olacağı söylenilen modelin yine bir MediaTek işlemci kullanacağı konuşuluyor.
 
HTC'nin yeni modellerini 2015'in ilk çeyreğinde tanıtması bekleniyor. Ancak bu tanıtım CES yada MWC'de olmayacak. Bakalım HTC bize ne gibi sürprizler hazırlıyor, bekleyip hep birlikte öğrenelim.
shiftdelete
770606
Bu haberler ilginizi çekebilir